דרעי לליברמן: "לא בכיוון למדינת הלכה"

"נגמרה מערכת הבחירות. את הדיונים והמו"מ עושים בתוך החדרים. אין שום אפשרות לממשלה אחרת. או הממשלה הזו או בחירות חדשות"

אריה דרעי ואביגדור ליברמן
אריה דרעי ואביגדור ליברמן
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

יושב ראש ש"ס אריה דרעי הצהיר בפתח הישיבה החגיגית של המפלגה בכנסת, כי בניגוד למתפרסם באמצעי התקשורת אף אחד אינו מבקש לכפות על אף אחד מדינת הלכה.

דרעי התייחס לשרשרת ההתבטאויות שהשמיע בשבועות האחרונים אביגדור ליברמן וכן לראיון שהעניק הבוקר בראיון ל'ידיעות' ואמר, "אני קורא כותרות על מדינת הלכה. אנחנו ממש לא בכוון הזה. אנחנו רוצים לשמור על הסטטוס קוו ומי שמשנה אותו זה אחרים. אנחנו רוצים מדינה יהודית ומסורתית ונעמוד על זה".

דרעי הוסיף, כי "כמובן שעולם התורה והישיבות חשוב לנו ביותר. נשמר את מעמדם ואת התקציבים שלהם. נודע לי שהקדנציה הזו תקציבי הישיבות נשחקו מאד. אולי סמכתי על אחרים בנושא הזה, הפעם שס תיקח על זה אחריות ותתקן את זה".
[
בהמשך התייחס לפעולותיה של מפלגת ש"ס בכנסות ישראל לדורותיה, ואמר, כי "זו הכנסת ה-11 שש"ס מכהנת בה. 35 שנה שש"ס מכהנת בצורה רציפה וגם הפעם למרות התחזיות הלא מעודדות ואפילו אחרי ההצלחה בבחירות האזוריות המשיכו עם הסקרים. ברוך ה׳ הצלחנו. ש"ס היא המפלגה השנייה בגודלה בקואליציה והשלישית בכנסת".

"אנחנו התחלנו מו״מ קואליציוני. מיניתי צוות מקצועי בראשות הרב אטיאס. אנחנו עושים את המומ בשקט, בלי איומים ובלי נסיעות לחול. היחסים שלי עם נתניהו הם מעולים בכדי להתנהל מולו ישירות. תמכנו בנתניהו מתחילת הדרך, כך הבטחנו לבוחרים וכך אנחנו מאמינים. רוצים להמשיך את השותפות הזו ולא לרוחי את כל ההתנהלות בתקשורת והפרחת איומים. זה לא מכובד".

"נגמרה מערכת הבחירות. את הדיונים והמו"מ עושים בתוך החדרים. אין שום אפשרות לממשלה אחרת. או הממשלה הזו או בחירות חדשות. אין אופציה אחרת. חבל סתם לאיים ולהציב קווים אדומים ואחר כך לסגת מהם".

"מראש ויתרנו על משרדים חשובים, כדי לטפל בנושאים החברתיים, כמו משרד הפנים, נגב גליל ופריפריה, שירותי הדת לכולם וכמובן נושא השיכון שלקחנו על עצמנו לתת קורת גג לכל הזוגות הצעירים ולטפל בדיור הציבורי".

השארת תגובה