"נתניהו נגוע בניגוד עניינים כשר התקשורת"

ח"כ אראל מרגלית מהמחנה הציוני, פנה אל היועץ המשפטי לממשלה והתריע על המצב הבעייתי שנוצר, לדעתו ■ במכתבו כותב מרגלית: " כל החלטה של נתניהו כשר התקשורת עלולה להיות נגועה באינטרסים גלויים וסמויים"

אראל מרגלית צילום יח"צ
אראל מרגלית צילום יח"צ

נמשכת הביקורת על פיטוריו של מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר בשיחת טלפון על ידי ראש הממשלה נתניהו. במכתב ששיגר הבוקר ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) ליועץ המשפטי לממשלה הוא דורש לפסול את ראה"מ מלהחזיק במשרד התקשורת עקב ניגוד ענינים.

במכתבו לויינשטיין טוען מרגלית, כי "משרת מנכ"ל במשרד ממשלתי היא משרת אימון וזכותו של שר עם כניסתו לתפקיד להודיע על החלפתו של המנכ"ל. עם זאת, פיטוריו הטלפונים של מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר על ידי נתניהו , כאשר ברגר עומד בראש המאבק במונופול התקשורת בזק, ובעיקר כי למרות פיטוריו הבהולים טרם נמצא לו מחליף, מה שמעלה את השאלה מה הבהילות בפיטורים מיידים, מגבירים את החשד בכוונותיו של המפטר".

מרגלית הוסיף כי "ברגר ניהל מאבק עיקש במונופול בזק ובמקלות שהוא תוקע בגלגלי התחרות בשוק הטלפון הקווי. פיטוריו לאלתר של ברגר היטיבו מיידית עם קבוצת בזק שאתר וואלה נמנה עם החברות הבנות שלה, והדבר אף בא לידי ביטוי בשווי השוק של מניית בזק בבורסה בתל אביב".

מרגלית מדגיש בפני היועהמ"ש כי "ראש הממשלה ואנשיו הבטיחו במערכת הבחירות כי יבואו חשבון עם כלי תקשורת ביקורתיים. דגש מיוחד בטיפול הובטח לערוץ 10 שהעיתונאי רביב דרוקר חשף בו את 'פרשת ביבי-טורס'. ואכן, 3 שעות לפני שהוא פינה את תפקידו כשר האוצר חתם נתניהו על דרישה מחמירה כלפי ערוץ 10 המכפילה את היקף התשלום שהממשלה דורשת מהערוץ כתנאי לבקשת רישיון ומוסיפה לו מיליוני שקלים, בניגוד לעמדת הדרג המקצועי במשרד האוצר".

לדברי מרגלית, "התנהגות זו של נתניהו מסמנת לרגולטורים השונים הכפופים לו כשר התקשורת ואשר אמורים להכריע בעתידו של ערוץ 10 כי השר הממונה, במקרה זה רה"מ אינו חפץ בקיומו של הערוץ. התנהלות זו מעמידה את נתניהו לא בחשש לניגוד עניינים אלא בניגוד עניינים ממשי, שכן החשש הפך למציאות", הדגיש מרגלית.

לסיום כותב הח"כ "ועוד לא אמרנו מילה אחת על זיקתו הישירה וקרבתו ההדוקה של נתניהו לשלדון אדלסון הבעלים של העיתון "ישראל היום" ולכך שכל החלטה שלו כשר התקשורת עלולה להיות נגועה באינטרסים גלויים וסמויים של בעלי העיתון בשוק התקשורת הישראלי"

השארת תגובה