כחול לבן: "גנץ הטוב – לפיד הרע"

בישיבת הסיעה החגיגית הכריז גנץ, "לא נאפשר להפוך את כנסת ישראל למבצר משטרתי ולעיר מקלט למפרי חוק • לפיד: "שמעתי את הקולות שקוראים לנו להיכנס לממשלת אחדות – זה לא יקרה"

כחול לבן
כחול לבן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

סיעת 'כחול לבן' התכנסה היום לישיבה חגיגית ראשונה בחדר הסיעה בכנסת, בה נשאו דברים ראשי הסיעה הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ ויו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד.

בנאומו הראשון שלף הח"כ המיועד בני גנץ כיפה אותה חבש לראשו כשהקריא ציטוטים מפרשת השבוע בעוד לפיד תקף בחריפות את ראש הממשלה והבטיח, "לא נצטרף לממשלת אחדות".

להלן תמצית נאומו הראשון של בני גנץ:

"זה רגע מרגש עבורי, אני משוכנע שזה רגע מרגש עבור כל אחד מאיתנו שנושא אתו לכאן את עצמו, את המשפחה שלו ואת חבריו שנפלו לאורך הדרך ונשארו חקוקים בזיכרונו בצורה עמוקה ובצורה חייבת".

"הכנסת היא משכנה של הדמוקרטיה הישראלית, זה כבוד גדול להשתייך אליה ואנחנו גם נדאג שזה יהיה כבוד גדול להיות שייך אליה, באופן שבו הציבור יתפוס אותה כמקום שנכון להשתייך אליו ויש מה לעשות בעניין הזה – אנחנו גאים שלקחנו על עצמינו את המשימה הזאת ואנחנו גם גאים להוביל אותה מהאופוזיציה. כל שלטון חייב שיהיו לו בלמים ואיזונים וכל דעה חשוב שהיא תישמע".

"לא נאפשר להפוך את כנסת ישראל למבצר משטרתי ולעיר מקלט למפרי חוק, אלא נוודא ככל שזה יעמוד באפשרותנו לקיים את חוקיה של הדמוקרטיה הישראלית שבהם העוגנים האלה קיימים. נתמוך במה שנכון, ונתנגד נחרצות היכן שצריך".

בהמשך נשא דברים מספר 2 במפלגה ח"כ יאיר לפיד שכיוון את דבריו הישר נגד ראש הממשלה, "מיד אחרי הבחירות נתניהו הואיל בטובו לשאת איזה רבע נאום שבו הוא הודיע על קריאה לאחדות בעם. שיחסוך מאיתנו. מי שנבחר על הסתה ופילוג שיחסוך מאיתנו קריאות לאחדות מזויפת, ומי שאין שקר מכוער שהוא לא הפיץ – שיחסוך מאיתנו".

לפיד האשים, כי "ביבי קורע את העם באופן שיטתי, מזה הוא חי. שמעתי את הקולות שקוראים לנו להיכנס לממשלת אחדות – זה לא יקרה. אבל הנה התנאים שלנו: אין חסינות, אין פסקת התגברות אין 15 מיליארד שקל תקציב למפלגות, אין כסף למי שלא מלמד מקצועות ליבה, אין כפייה דתית, תיקון חוק הלאום, אין ראש ממשלה עם כתב אישום, אין שרים עם עבר פלילי ומוקמת ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הצוללות".

מספר 3 ברשימה משה יעלון, אמר, כי "בתוך זמן קצר ובאופן חסר תקדים התאחדנו ביחד כדי להוביל מהלך פוליטי שמתממש פה היום. הסיעה הגדולה ביותר בכנסת תשרת את עם ישראל כפי ששליחי ציבור צריכים לשרת מהאופוזיציה".

מספר 4 הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי הצהיר, "המבחן האמיתי שלנו יהיה לתרגם למעשה את מה שאנו אומרים. אנחנו צריכים לראות את הפרצופים של יותר ממיליון ו-100 אלף איש שהצביעו לנו, זו המחויבות שלנו".

השארת תגובה