אורן חזן הודה בתקיפה וישרת הציבור

הח"כ היוצא אורן חזן הודה במסגרת עסקת טיעון בתקיפת מנכ"ל עיריית אריאל אך לא יורשע בעבירה ויוטלו עליו שעות לתועלת הציבור

אורן חזן
אורן חזן
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

חבר הכנסת היוצא אורן חזן הודה היום בתקיפת עובד ציבור ובהתנהגות שאינה הולמת במסגרת הסדר טיעון שנחתם עם הפרקליטות. סוכם, כי חזן לא יורשע בעבירות בהן הודה, אך יישלח לתסקיר של שירות המבחן על מנת לבצע שעות לתועלת הציבור. בעוד הפרקליטות דורשת להטיל על חזן 200 שעות לתועלת הציבור, חזן דורש פחות.

כזכור, לח"כ חזן נערך שימוע לפני הגשת כתב אישום אשר טענותיו בה נדחו על ידי היועץ המשפטי לממשלה שאישר את הגשת כתב האישום בהתאם להמלצת הפרקליטות.

כתב האישום מייחס לחזן את תקיפת מנכ"ל העירייה, כחצי שנה לפני שנבחר לכנסת כשהגיע למשרדי העירייה כדי לברר מדוע עוקל חשבון הבנק של אמו.

על פי הפרקליטות, חזן הגיע למשרדי העירייה ופקד משרדים שונים כדי להבין מי הורה על הטלת העיקול. משהבין כי מנכ"ל העירייה הורה על הדבר, המתין להגעתו, נצמד אליו ודחף אותו בידיו עד שהוטח במעקה. המנכ"ל נכנס לחדר הישיבות – אך חזן נכנס אחריו, סגר את דלת המשרד ואמר "אף אחד לא יוצא מפה".

גם בחדר הישיבות המשיך חזן לצעוק ולגדף את המנכ"ל עד אשר הוצא מהמקום. בכתב האישום מתואר כיצד לאחר המקרה התפרץ חזן ללשכת ראש העיר ללא אישור, והחל לצעוק ולגדף את ראש העיר כשהוא מסרב לדרישתו לעזוב את הלשכה. חזן איים על ראש העיר ש'יטפל' בו וידאג 'שלא ישב עוד על הכיסא'.

פרקליטו של חזן עו"ד אפרים דמרי, אמר בתגובה, כי "בסופו של יום התיק הסתיים ללא הרשעה, וזה הדבר הכי חשוב בכל ההליך המשפטי".

חזן עצמו הגיב להחלטה ואמר, כי ‏"אחרי 4 שנים של עינוי דין, בתיק שנסגר ונפתח מחדש רק כיוון שהפכתי לח"כ אורן חזן, הציעה הפרקליטות הסדר טיעון לפיו כתב האישום יתוקן ויוסרו ממנו הטענות לקללות ודחיפות, מה שמשאיר אותו לקוני לחלוטין, ואני רק אודה שנצמדתי וצעקתי ("תקיפה") על מנכ"ל עיריית אריאל – אז הסכמתי".

השארת תגובה