אלקין לסמוטריץ': "גם בלי הליכוד אין ממשלה"

אלקין הגיב לדברי סמוטריץ' שהכריז, כי "ללא הבנות עם 'איחוד מפלגות הימין' אין לליכוד ממשלה" – על חקיקת פסקת ההתגברות: "המערכת המשפטית הביאה את זה על עצמה"

השר אלקין
השר אלקין
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

השר להגנת הסביבה זאב אלקין מבכירי הליכוד מתייחס לדרישות המפלגות הקטנות במסגרת המו"מ הקואליציוני ומבהיר, כי "גם בלי הליכוד אין קואליציה".

את הדברים השמיע אלקין לאחר שמוקדם יותר הבהיר ח"כ סמוטריץ' כי מפלגתו תמשיך להתעקש להחזיק בממשלה החדשה שתקום במשרדי החינוך והמשפטים, שכן ללא הצטרפות 'הבית היהודי' לממשלה, אין לליכוד קואליציה.

"יש לי חידוש למפלגות הקטנות. גם בלי הליכוד אין קואליציה".

לדבריו, "מדובר במפלגה של 35 מנדטים שהבוחר רצה שתהיה הבריח התיכון של הממשלה העתידית. לא משנה איך יסתיים המשא ומתן, בסופו של דבר הרבה אנשי ליכוד יהיו בעמדות משפיעות בממשלה הבאה". את הדברים אמר אלקין בראיון ל 103FM.

אלקין העריך כי מבין 35 חברי הליכוד שנבחרו לכנסת ימונו בין 14 ל-17 שרים. כאשר הממשלה בכללותה תכיל 26 שרים.

השופט העליון בדימוס אליהו מצא אמר אתמול שהוא מתנגד להצבתו של יריב לוין כשר המשפטים. מה דעתך על כך?

"זכותו בתור מצביע להתנגד ליריב לוין אך הבוחר אמר את דברו, יריב לוין הוא אחד מהשרים המצטיינים של הליכוד והיה סגן ראש לשכת עורכי הדין ומבין לא מעט בנושא המשפטי. זכותו לא להסכים עם תפיסות העולם שלו אך זה מה שבוחר רצה".

אתה מבין את הדאגה ואת הכיפוף ידיים שמתנהל בין המערכת הפוליטית למערכת המשפטית?

"כיפוף הידיים מתנהל כבר תקופה ארוכה והמערכת המשפטית הביאה את זה על עצמה. אמרו לאהרון ברק שהוא עושה טעות וברגע שהוא מכניס את בג"ץ לפוליטיקה הפוליטיקה תכנס לבג"ץ ולמינוי השופטים".

אתה תומך ביריב לוין לשר המשפטים?
"בשני ידיים. הוא יהיה שר משפטים מצוין וידע ליישם את האג'נדה.
אשמח שחברי יריב לוין יהיה שר המשפטים".

מה מעניין אותך?

"אני עקבי, תמיד רציתי את משרד החינוך. אני ריאלי וחושב שבמבנה הפוליטי הנוכחי של הקואליציה לא נראה לי שיש לי סיכוי להגיע לזה".

איזה חוקים אתה חושב שיחוקקו בעניינים פרסונליים בנוגע לחסינות ראש הממשלה? חוק נורבגי? צרפתי?

"אני מסרב בתוקף לראות זאת כחקיקה פרסונלית.

בנוגע לתיקון מחדש של חוק החסינות למצב שהיה עד 2005, עשרות שנים כנסת ישראל התנהלה עם המודל שעכשיו רוצים להחזיר. זה היה אז פרסונלי?

לא. בצלאל סמוטריץ' הציע להחזיר את המצב לקדמותו עוד הרבה לפני שהגיע כתב האישום של ראש הממשלה חקירות אחרות. ב-2005 עשו כאן שינוי שחשבו שיהיה לטובה. ברור לחלוטין שזה נכשל. מאז 2005, מתי הממשלה הפעילה חסינות על חברי הכנסת? זה לא קרה. מסתבר שהרפורמה של 2005 הפכה את החסינות של חברי הכנסת לאות מתה. זה פשוט לא קורה. ברור לזה לא התכוון המחוקק ולכן אני חושב שיש לחזור לרעיון הישן והטוב כשכולם חיו בשלום עם חוק החסינות הישן".

אתה עוד נרגש לקראת ההשבעה?

"האמת? כן. למרות שזו הכנסת החמישית שאני מכהן בה. כל פעם במפלגת שלטון. זה מצב משעשע כי זה שיא ישראלי שנשבר. זו זכות גדולה לכהן בכנסת ואני מתרגש כמעט כמו בפעם הראשונה".

השארת תגובה