עובדי מפעל חרסה מב"ש מפגינים באשדוד

ח״כ עמיר פרץ, המכהן כיו״ר השדולה למעמד האדם העובד קורא לממשלה לנקוט בכל הצעדים הנדרשים כדי למנוע את סגירת המפעל

תמונת ארכיון: הפגנת עובדי חרסה
תמונת ארכיון: הפגנת עובדי חרסה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עובדי מפעל 'חרסה' בבאר שבע המייצר כלים סניטריים ועומד בסכנת סגירה, הפגינו הבוקר באשדוד בכניסה למפעל של חברת האם 'חמת', וחסמו את דרכי הגישה אליו.

העובדים מוחים על רקע החלטת בעלי החברה יואב גולן לסגור את חרסה ולהעביר את פעילותו לטורקיה ובכך להותיר את 115 עובדי החברה ללא מקור פרנסה.

ח״כ עמיר פרץ, יו״ר השדולה למעמד האדם העובד קורא לממשלה לנקוט בכל הצעדים הנדרשים כדי למנוע את סגירת המפעל.

״העובדה כי 115 עובדי המפעל יפוטרו זה הרבה מעבר למספר. מדובר ב-115 משפחות שיישארו ללא פרנסה. הנתון הזה צריך לזעזע את שולחן הממשלה – היוצאת, וזאת שתכנס – לצד פתרון מיידי לעובדים, דרושה בחינה מחדש של הסדרי הארנונה למקומות תעסוקה שתסיים את האבסורד בו העברת הייצור לטורקיה משתלמת יותר רק בגלל ששם הארנונה היא 40 אלף ש״ח בשנה וכאן מעל 1.4 מיליון״. כך ח"כ עמיר פרץ.

בתחילת השבוע קיבל דירקטוריון החברה החלטה לסגור את שערי המפעל בבאר שבע עקב הפסדים שצברה החברה בשלוש וחצי השנים האחרונות. רועי רגרמן, מנכ"ל קבוצת חמת, הסביר את הצעד, "מאז הסכם הסחר מול טורקיה מפעל חמת, ששלט בשוק הישראלי בכלים סניטריים, החברה נאבקת מול המוצרים מטורקיה".

"לצערנו עלויות הייצור בישראל גבוהות ב־40% מהמתחרה הטורקי וחרסה לא יכולה להתמודד בתחרות מולו".

הוא הוסיף, כי "לצד זאת, על פעילות המפעל העיבה תוכנית מחיר למשתכן אשר גרמה לכך שחלק גדול מהקבלנים בתוכנית בוחרים מוצרים זולים מתוצרת טורקיה וסין – זה כאילו 'חרסה' קיבלה מכתב שאין לה מקום בתוכנית, ולכן בלב כבד אנחנו נאלצים לסגור את המפעל".

השארת תגובה