משרד התיירות: "מענקים למלונות ביו"ש"

על פי היזומה המתגבשת, היזמים יקבלו ממשרד התיירות מענק בשיעור 20% מההשקעה. הסיבה: מספר יחידות האירוח באזור אינו עונה על הביקוש

אילוסטרציה: בית מלון של טראמפ
אילוסטרציה: בית מלון של טראמפ
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

משרד התיירות פרסם בימים האחרונים חוזר מנכ"ל המציע ליזמים המעוניינים להשקיע בהקמה או בהרחבה של בתי מלון ביהודה ושומרון להגיש בקשה למענק בגובה 20% מהיקף ההשקעה המוכרת. זאת בהמשך להחלטת ממשלה בנושא משנת 2016.

בישיבה שהתקיימה בתחילת השנה בין אנשי מועצת יש"ע לבין מנהלי עמותות התיירות ברשויות המקומיות ביהודה ובשומרון, עלה כי מספר יחידות האירוח ביהודה ובשומרון אינו מספק, דבר המקשה על תיירים באזור לטייל בו למשך יותר מיום אחד.
בעקבות פרסום חוזר המנכ"ל באתר משרד התיירות, יקבל כעת נושא הלינה והאירוח תנופה משמעותית, כאשר המענקים של משרד התיירות לאירוח ומלונאות יאפשרו למשקיעים נוספים להקים יחידות אירוח ביהודה ובשומרון ובבקעת הירדן.

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני ברך על היוזמה ואמר, "אנו מודים לשר יריב לוין על פעילתו החשובה בתחום התיירות ביהודה ובשומרון ובקעת הירדן. הקמת המלונות ואתרי האירוח באזור היא צעד חשוב, המוכיח את העמקת שורשינו בקרקע ומתווה את הדרך להחלת ריבונות הישראלית ביהודה ובשומרון",

שר התיירות יריב לוין ציין, כי "הענקת המענקים להקמת מלונות היא צעד משלים נוסף אשר יסייע לפתור את בעיית מקומות הלינה, ואף יחזק את התיישבות ואת אחיזתנו ביהודה ובשומרון".

השארת תגובה