"העיתון הופך את ישראל לכח של רשע"

ימים אחדים לאחר ההתנצלות של הניו יורק טיימס על הקריקטורה האנטישמית שפרסם, העיתון מחולל סערה פעם נוספת

קריקטורה אנטישמית
קריקטורה אנטישמית
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שבוע לאחר שפרסם את הקריקטורה האנטישמית בה נראה הנשיא טראמפ חובש כיפה וכעיוור המסתייע בכלב נחייה בדמותו של ראש הממשלה נתניהו, ויומיים בלבד לאחר שפרסם התנצלות, מעורר העיתון סערה נוספת עם פרסום קריקטורה בעלת מוטיבים זהים לזו שפורסמה בשבוע שעבר.

אלא שהפעם מוצג רה"מ נתניהו בדמותו של "משה רבנו" וכעיוור היורד כביכול מהר סיני כשהוא אוחז בידו האחת מצבה המעוטרת בסמל המגן דוד, בזמן שהוא מצלם עצמו באמצעות מקל אותו הוא אוחז בידו השנייה סלפי.

הקריקטורה שפורסמה תחת הכותרת "נצחון המוביל לאקסודוס" התנוססה במהדורה הבינלאומית של העיתון בסוף השבוע שעבר ב-27 לאפריל, כלומר סמוך לזמן ההתנצלות הראשונה של העיתון.

שגריר ישראל בארצות הברית, רון דרמר, מתח ביקורת חריפה על העיתון והאשים את העורכים באנשטימיות. "ראינו את אחד מהעיתונים הנחשבים בעולם הופך לביב שופכין של שנאה כלפי ישראל", אמר דרמר בדיון בגבעת הקפיטול בוושינגטון לציון יום השואה. "הביקורת כלפיה היא מעבר לביקורת לגיטימית כלפי דמוקרטיה – גם אם לא מושלמת. אותו הניו יורק טיימס שהסתיר בזמנו את השואה מקוראיו, היום נותן במה לשונאי המדינה היהודית באמצעות כיסוי מוטה, טורים מכפישים וקריקטורות אנטישמיות. עורכי העיתון הופכים את ישראל לכוח של רשע שבוע אחר שבוע".

השארת תגובה