מועצת הביטחון התכנסה לדיון: ׳תוכנית המאה׳

השגריר הישראלי דנון דרש, ומועצת הביטחון קיימה דקת דומייה לקרבנות האירוע הירי בסן דייגו * שגריר ישראלי השיב לשגריר גרמניה שתהה על זכותו של העם היהודי בארץ, בציטוטים מהתנ"ך

דונאלד טראמפ בביקורו בישראל
דונאלד טראמפ בביקורו בישראל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מועצת הביטחון של האו״ם קיימה היום דיון מיוחד בנושא המזרח התיכון ובמהלכו התמקדה בסכסוך הישראלי-פלסטיני.

שגריר ישראל באו״ם, דני דנון הגיב בפתח דבריו לשגריר הגרמני, המכהן כנשיא העצרת, לאחר שזה דרש לשמוע מהן הזכויות של מדינת ישראל ביהודה ושומרון.

השגריר דנון השתמש בציטוטים מהתנ״ך ובסקירת האירועים ההיסטוריים שהובילו להקמת מדינת ישראל ולזכויות המוקנות מתוקף החוק הבינלאומי ואמנת האו״ם.

״ההכרה בזכותו של העם היהודי במדינת ישראל היא מנוף לתהליך מדיני ולא מכשול. הפלסטינים עמדו בסירובם להכיר בזכות זו עוד לפני שקם יישוב אחד ביהודה ושומרון אז להאשים את ההתיישבות בקיפאון המדיני בין ישראל לפלסטינים הוא מפגן של חוסר הבנה״ אמר דנון.

על רקע כוונת הממשל האמריקאי לפרסם את ׳תוכנית המאה׳ וציר ההתנגדות המתגבשת בקרב מדינות אירופה, אמר דנון כי ״ישראל מכבדת את מאמצי הממשל האמריקאי״ והציג חלק מהעקרונות הישראליים העומדים בבסיסו של כל תהליך מדיני משמעותי".

״הכרה במדינה יהודית, הפסקת קמפיין ההסתה, שמירה על האינטרסים הביטחוניים של ישראל ויצירת שיתוף פעולה עם מדינות שכנות. עקרונות אלו יוכלו להפוך תהליך מדיני למציאותי – בעוד הפלסטינים ממשיכים לדבוק בסרבנות כרונית וטוענים כי ׳תוכנית המאה נולדה מתה׳, ישראל מוכנה לעבוד יחד למען עתיד טוב יותר לשני הצדדים״.

השארת תגובה