'סורוקה' מוביל: הכי מעט זיהומים

פרופ' אברהם בורר, מנהל היחידה למניעת זיהומים בסורוקה ומנהל הפורום למניעת זיהומים בכללית: "היכולת להגיע להשגים טובים, תלויה בהשקעה הולמת בתשתיות, בציוד ובכח אדם, יחד עם הטמעת הנהלים והגברת המודעות בקרב אנשי צוות"

סורוקה
סורוקה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

דו"ח חדש של משרד הבריאות ריכז את נתוני הזיהומים הנרכשים בכל בתי החולים בישראל לשנת 2018..  הדו"ח בדק ומצא כי במרכז הרפואי סורוקה יש הכי פחות זיהומים נרכשים מבין בתי חולים הגדולים.

דו"ח זה של משרד הבריאות בדק באילו בתי חולים נדבקים  מטופלים בזיהומים שנגרמים מחיידקים העמידים לאנטיביוטיקה. בדו"ח מחולקים בתי החולים לשלוש קבוצות: בתי חולים גדולים, בתי חולים בינוניים ובתי חולים קטנים. לבתי החולים הגדולים מועברים חולים מורכבים וקשים יותר שחשופים לזיהומים.

במודל זה נבדק שיעור "חיידקי ההתראה"  לכל מאה אלף ימי אשפוז. חיידקים אלו עמידים לתרופות אנטיביוטיות רבות והם ידועים כנרכשים בבתי החולים,  ביניהם החידקים אצינטובקטר באומני,  CPE,  VRE  ו-קלוסטרידיום.

המרכז הרפואי סורוקה  הגיע למקום הראשון בקבוצת בתי החולים הגדולים ומרכזי העל בארץ עם המספר הקטן ביותר של זיהומים נרכשים – תוצאה המעידה  על הדירוג הגבוה של המרכז הרפואי בתחום מניעת זיהומים הנגרמים מחיידקים העמידים לאנטיביוטיקה.

פרופ' אברהם בורר, מנהל היחידה למניעת זיהומים בסורוקה ומנהל הפורום למניעת זיהומים בכללית: " מדובר באחד מהאתגרים הגדולים במערכות בריאות בעולם ובארץ.  היכולת להגיע להשגים טובים תלויה בהשקעה הולמת בתשתיות, בציוד ובכח אדם, יחד עם הטמעת הנהלים והגברת המודעות בקרב אנשי צוות. אנו מובילים בסורוקה תהליכים בקרב כלל העובדים כדי לייצר אקלים ארגוני בטיחותי ".

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: " מניעת זיהומים מוצבת כיעד אסטרטגי, תוך התגייסות מערכתית של כל הצוותים. ההובלה וההצטיינות של סורוקה בפעילות למניעת זיהומים הושגו הודות לתרבות הארגונית שמוטמעת בקרב כל הצוותים בבית החולים".

השארת תגובה