הח"כים החדשים הגיעו ל'יום הכשרה'

אדלשטיין: "בכנסת היוצאת הונחו על שולחנה של הכנסת 5977 הצעות חוק אך רק 4% מהם הוכנסו לספר החוקים" – "אני לא בא בקריאה נרגשת שלא לחוקק – תחוקקו! אבל תראו את התמונה המלאה"

משכן הכנסת מואר בכחול, צילום: דוברות הכנסת – נועם ריבקין-פנטון
משכן הכנסת מואר בכחול, צילום: דוברות הכנסת – נועם ריבקין-פנטון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לא פחות מ- 50 נבחרי ציבור חדשים הגיעו הבוקר למשכן הכנסת בירושלים ליום הכשרה מיוחד לקראת השבעתם לכנסת ה- 21 מחר יום שלישי בשעות אחר הצהריים.

את יום העיון המיוחד פתחה והנחתה מזכירת הכנסת הגב' ירדנה מלר-הורוביץ, כשהיא מציגה את מגוון הכלים הפרלמנטריים בהם יכולים חברי הכנסת להשתמש על מנת להשפיע על סדר היום הפרלמנטרי והציבורי בהם הצעות חוק, שאילתות, הצעות לסדר, נאומים בני דקה ועוד.

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, העניק לח"כים החדשים 'טיפים' לפרלמנטר המצטיין. אדלשטיין סיפר, כי "בכנסת היוצאת הונחו על שולחנה של הכנסת 5977 הצעות חוק אך רק 4% מהם הוכנסו לספר החוקים לאחר שעברו את כל הקריאות. 77% מהצעות החוק שהונחו על שולחן הכנסת יותר לא נגעו בהן לאחר שהונחו".

"אני לא בא בקריאה נרגשת כאן שלא לחוקק – תחוקקו! אבל תראו את התמונה המלאה, תסתכלו האם זה דבר שיש לו היתכנות והאם מצדיק את כל המשאבים והכסף שמבוזבז על כך ממשלם המסים. בוא ונתחיל את הכנסת במעין צנזורה פנימית ונניח רק הצעת חוק שיש להם סיכוי להתקדם". קרא אדלשטיין.

יו"ר הכנסת ציין בדבריו גם את עבודת הכנסת בפיקוח על הממשלה וקרא לכל חברי הכנסת החדשים ליטול בו חלק משמעותי, "זהו לא עניין של קואליציה ואופוזיציה – זה תפקיד של כולם כאן לפקח על עבודת הממשלה כל העת". כן קרא יו"ר הכנסת לח"כים החדשים לקחת חלק פעיל במשלחות הכנסת השונות כשהוא מציין את החשיבות וההישגים הדיפלומטיים הרבים.

מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ' שנשא דברים בכנס גילה, כי "בחודשים האחרונים עמלנו לילות כימים כדי שבניין הכנסת, על כל שירותיו, יהיה מוכן עבורכם ויהיה לכם לעזר במילוי שליחותכם הציבורית. כלל עובדי הכנסת, ואני בראשם, עושים ונעשה כמיטב יכולתנו לעמוד בהשגת יעדי הכנסת כרשות מחוקקת, כמפקחת על פעילות הממשלה וכבמה המרכזית לקיום שיח ציבורי".

היועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד אייל ינון בירך את חברי הכנסת החדשים וסיפר על יום עיון נפרד שיתקיים בהמשך וירכז את כל נושא החקיקה של חברי הכנסת וכן את ההיבטים החוקתיים של חברי הכנסת עצמם – חסינות, חוק האתיקה, הצהרת הון וכדו'

בהמשך היום, יפגשו חברי הכנסת החדשים בשאר היחידות והמחלקות בכנסת ויקבלו עוד סקירות מקצועיות שיסייעו להם בעבודתם השוטפת.

השארת תגובה