נתניהו וכחלון ימנעו קריסת הרש"פ

מתברר כי פגישות נתניהו כחלון, עסקו בשאלה כיצד למנוע את קריסת הרש"פ – דיווח: ישראל העבירה בחשאי לרשות מאות מיליונים כדי למנוע את קריסתה, אלא שאלו סרבו נחרצות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן צילום משה מילנר לעמ (4)
ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן צילום משה מילנר לעמ (4)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מתברר כי פגישות ראש הממשלה עם יו"ר 'כולנו' שר האוצר משה כחלון כלל לא עסקו במו"מ הקואליציוני אלא בדיונים קדחתניים שיאפשרו לרשות הפלסטינית שלא לקרוס כלכלית.

אמש נחשף, כי כחלק ממאמצי הסיוע של ישראל להצלת הרשות מקריסה, הועברו בחשאי לרש"פ מאות מיליונים בשבועות האחרונים מישראל, אלא שאלו סרבו לקבל את הכסף והחזירו אותו.

מדובר בכ 650 מיליוני שקלים שישראל העריכה כי אם אלו יועברו ללא הד תקשורתי הרי שהפלסטינים יוכלו תדמיתית ליטול את הכסף ולעשות בו שימוש.

כזכור ישראל הודיעה לפני מספר חודשים כי היא מפסיקה להעביר את כספי המסים לרשות הפלסטינית שכן אלו מועברים כאמצעי תשלום חודשיים למשפחות מחבלים.

בישראל חוששים מפני קריסת הרשות שעלולה ליצור כאוס כאשר האחריות לכך תיפול על כתפיה של מדינת ישראל.

עו"ד איתמר בן גביר מעצמה יהודית באיחוד מפלגות הימין, הגיב לדברים: "המציאות בה אנו למדים כי מאחורי גבם של אזרחי מדינת ישראל מנסה ממשלת ישראל לפעול למניעת קריסתה של הרשות לתדלוק טרור ה'פלסטינית' היא מרתיחה ובלתי מתקבלת על הדעת. את הרשות הפלסטינית צריך לרסק, ולא לשקם".

בן גביר מוסיף כי "יש לזכור כי מי שעומד בראשה של אותה רשות הוא מתכנן רצח הילדים במעלות ומכחיש השואה אבו מאזן, כאשר שאר חברי הרשות כמותו – טרוריסטים שונאי ישראל מוצהרים. טרוריסטים צריכים להיראות מבין הכוונת, ולא לקבל כספים שמיועדים לתדלוק טרור".

גם יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' הודיע כי הוא מתנגד למהלך, "אני קורא לרה"מ לא להיכנע בשום אופן לאיומי הקריסה של הרש"פ ולטרור ולהמשיך לקיים את החוק ולקזז את משכורות המחבלים", אמר סמוטריץ' שהוסיף כי "מדינת ישראל לא תהיה כספומט לטרור."

השארת תגובה