"לשלול תושבות לעומר ברגותי מייסד ה BDS"

"בעוד ישראל פונה למדינות העולם כדי שאלו יסייעו בעדה להילחם בארגון החרם העולמי והעומד בראשה, היא עצמה כך מתברר, אינה נוקפת אצבע בכדי להגביל את חופש התנועה של מייסד הארגון בתחומיה

עומר ברגותי
עומר ברגותי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ארגון בצלמו פנה הבוקר ליועמ"ש אביחי מנדלבליט ולשר הפנים אריה דרעי, בדרישה להורות על ביטול היתר התושבות של מייסד תנועת BDS עומר ברגותי.

כזכור, לפני כשבועיים נענתה ארה"ב לפניית גורמים ישראלים שדרשו שלא לאפשר את כניסתו של ברגותי לתחומי ארה"ב. אלא שבעוד ישראל נוהגת לפנות למדינות העולם בדרישה שאלו יסייעו בעדה להילחם נגד ארגון החרם הבינלאומי והעומד בראשה, היא עצמה כך מתברר, אינה נוקפת אצבע בכדי להגביל את חופש התנועה של מייסד הארגון בתחומיה.

במכתב שנשלח על ידי ארגון 'בצלמו' לשר הפנים וליועמ"ש נכתב, כי "למרבה האבסורד בעוד בארה"ב כניסתו סורבה, הוא מתגורר במדינת ישראל ללא כל בעיה".

הארגון מזכיר, כי "רק לאחרונה עבר החוק אשר מתיר לשר הפנים, באישור היועמ"ש, לשלול תושבות למי שפוגע במדינה או מפר אמונים למדינה וכן מסכן את שלום הציבור".

עוד נאמר במכתב, כי "אין כל ספק שהובלת תנועת החרם על כלל אזרחי מדינת ישראל, מהווה פגיעה חמורה וקשה במדינה והפרת אמונים בוטה שכן כבר כיום ידוע שתנועת החרם עובדות ביחד עם תנועות וארגוני טרור ולכן אין ספק שישנו קשר עקיף בין ברגותי לארגוני טרור".

מנכ"ל בצלמו, שי גליק, הוסיף, כי "מדינת ישראל הינה מדינה דמוקרטית וליברלית אבל היא חייבת בשם הדמוקרטיה והליברליות להגן על עצמה ועל אזרחיה. מאבק נחוש בחרם הוא ההגנה האמיתית על אזרחי מדינת ישראל".

לדבריו, "לא ייתכן שנדרוש מידידינו בעולם למנוע כניסה מפעיל חרם ולמנוע כנסים של ארגוני חרם ובד בבד לממן ולאפשר שהייה ומתן במה לפעילי חרם מרכזיים. אנחנו בטוחים ששר הפנים והיועמ"ש לממשלה יפעלו בנחישות וישללו מידית למר ברגותי את התושבות והוא יוכל להפיץ את מנתו הרעילה רק במדינות מוסלמיות בלבד".

השארת תגובה