דרישה: להעמיד את הראשל"צ לדין

עמותת חדו"ש – לחופש דת ושוויון הגישה תלונה כנגד הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף בשל השתתפותו בתעמולת הבחירות של ש"ס בניגוד לחוק

הגר"י יוסף בחזון יוסף הגר"י יוסף בחזון יוסף
הגר"י יוסף בחזון יוסף הגר"י יוסף בחזון יוסף
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עמותת חדו"ש, לחופש דת ושוויון הגישה תלונה ליועץ המשפטי לממשלה, נציב שירות המדינה, השר לשירותי דת וראש אגף חקירות ומודיעין במשטרת ישראל בדרישה לפתוח בחקירה נגד הראשל"צ הרב יצחק יוסף בגין מעורבותו בקמפיין הבחירות של ש"ס בניגוד לחוק.

בתלונה מציגה העמותה דוגמאות להפרות בחוק על תעמולת הבחירות שכביכול נעשו על ידי הרב יוסף ועל ידי מפלגת ש"ס.

הדוגמה הראשונה היא סרטון שפרסמה מפלגת ש"ס בו נראה הרב יוסף מאחורי הפרגוד כשהוא אוחז בידו פתק הצבעה של מפלגת ש"ס ואילו הדוגמה השנייה גם סרטון תעמולת בחירות, בו מדווח הרב חיים רבי מרבני העיר חולון, "זה המסר שקיבלתי היום על ידי הראשון לציון, כמה צריכים להשתדל להתאמץ אך ורק למען התנועה הקדושה תנועת ש"ס".

סרטון זה מתבסס על החלום שחלם הרב יצחק יוסף, בו נגלה אליו אביו הגר"ע יוסף זצ"ל והתריע בפניו שעולם התורה בסכנה ויש להשפיע על אנשים להצביע עבור ש"ס.

במכתב התלונה מציינת עמותת חדו"ש כי מדובר בעבירה פלילית ומשמעתית של תעמולת בחירות אסורה העומדת בניגוד מוחלט לחוקי הבחירות וחוק שירות המדינה, ולהנחיות היועץ המשפטי לממשלה ונציב שירות המדינה אשר הבהירו כי איסור ההשתתפות בתעמולת הבחירות לכנסת חל גם על "רבנים… ששכרם או חלק משכרם משתלם מאוצר המדינה".

"השתתפותו של הרב יוסף בתעמולת הבחירות, במישרין ובעקיפין, פוגעת בכבוד הרבנות ושמה ללעג ולקלס את עקרון היסוד בשירות הציבורי לפיו יש לאסור אפילו על מראית עין של משוא פנים ונגיעה פוליטית, שלא לאמר – התערבות פעילה שנועדה לעודד את הציבור להצביע עבור מפלגה מסוימת". נכתב בתלונה.

השארת תגובה