נדחה ערעור המחבל מפיגוע הדריסה בירושלים

ביהמ"ש העליון דחה את הערעור שהגיש מחבל שביצע פיגוע דריסה בירושלים, בו נפגעו שני אזרחים. בערעורו ביקש המחבל הקלה מחומרת העונש שהושת עליו

המחבל מוראד רג'אבי
המחבל מוראד רג'אבי
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של המחבל מוראד רג'בי שביצע פיגוע דריסה בירושלים לפני כשנתיים וחצי ונגזרו עליו 15 שנות מאסר. רג'בי ערער על חומרת עונשו ובית המשפט החליט להותירו על כנו.

הפיגוע אירע כאמור לפני כשנתיים וחצי, במהלכו דרס רג'בי את עתניאל אלקיים ואדם נוסף, ולאחר שפגע בהם ניסה לדקרם בסכין ולהכות בהם באמצעות קסדתו.

בהרכב הערעור ישבו השופטים עמית, מינץ ווילנר, אשר החליטו להשאיר את עונשו של רג'בי ללא שינוי.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שייצג את עתניאל אלקיים, ברך על החלטת בית המשפט ואמר, "ברוך השם שערעורו של המחבל נדחה, העונש היה צריך להיות הרבה יותר קשה מלכתחילה. מניסיוננו, וממה שהיה נראה באולם ביהמ"ש, השתתפותו של נפגע העבירה בהליך תרמה להחלטת השופטים שלא להקל בעונש המחבל".

בלייכר סיפר כי מרשו שלח מכתב לשופטים ותיאר את השפעתה על החלטתם, "לאחר שמכתבו של הפצוע הוגש לשופטים והם קראו בו בעיון, הם החלו לשאול שאלות קשות את סנגורו של המחבל, והאווירה השתנתה ממחשבה שיש מקום להקל בעונש המחבל למחשבה שמדובר בפיגוע חמור, ואין כל מקום להקל ולו במעט על המחבל".

כזכור, בדיון שהתקיים לפני שבועות אחדים בבית המשפט העליון לגבי הערעור, העביר פצוע הפיגוע אלקיים לשופטים מכתב מרגש. במכתבו תאר הפצוע את הצטרפותו לעם ישראל, ואת בקשתו מהשופטים שלא להיענות לערעור המחבל.

באותו הדיון נימק סנגורו של המחבל את הערעור על חומרת העונש, וטען בין היתר כי המתלוננים לא ניזוקו באופן קשה, וכי המחבל היה ב'מצב נפשי רעוע'. כאמור, לפני החג החליט בית המשפט העליון לדחות את ערעורו, ולהשאיר את העונש הנגזר עליו ללא שינוי.

השארת תגובה