ארה"ב: הקריקטורה האנטישמית וההתנצלות

קרקטורה בעיתון הנחשב בעולם בו הושווה רה"מ נתניהו לכלב נחייה של הנשיא טראמפ עורר סערה וגרר תגובות מכל קצוות הקשת שקשרו בין האיור האנטישמי לפיגוע בקליפורניה – העיתון התנצל

קריקטורה אנטישמית
קריקטורה אנטישמית
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ה"ניו יורק טיימס" פרסם קריקטורה שהשוותה את ראש הממשלה נתניהו ל'כלב נחייה של נשיא ארה"ב" עוררה סערה וגררה תגובות מכל קצוות הקשת. העיתון התנצל.

האיור פורסם לצד מאמר דעה נגד מדיניות ההגירה של הנשיא שהוצג כחובש כיפה שמובל בידי כלב נחייה בעל אף ארוך שעונד מגן דוד על צווארו בדמותו של רה"מ נתניהו.

הפרסום גרר שורה של תגובות נזעמות מצד גורמים ישראלים רשמיים שפנו לעיתון והביעו מחאתם. הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, דני דיין, פנה לבכירי העיתון ומחה נמרצות על הפרסום אותו הגדיר, כ"קריקטורה אנטישמית, שהימצאותה בין דפי עיתון מרכזי מהווה עליית מדרגה בביטויים האנטישמיים ההולכים ומתעצמים ברחבי ארצות הברית".

שגריר ישראל באו״ם, דני דנון, קשר בין הפיגוע בסאן-דייגו לפרסום בעיתון, ״המילים, המפגנים והקריקטורות הופכים ליריות נגד מתפללים בבתי כנסת. מחלת האנטישמיות ממשיכה להרים את ראשה ולגבות קורבנות".

דנון הוסיף, כי "זו השעה לפעולה, למלחמה נחושה ולא לגינויים רפים שמאפשרים לכוחות השנאה להחיות תקופות חשוכות בהיסטוריה.״

השר גלעד ארדן קרא לעיתון לפטר את האחראים לאיור, "הקריקטורה האנטישמית שפירסם הניו יורק טיימס מזעזעת ומזכירה את התעמולה הנאצית בתקופת השואה. מצופה מכל מי שבאמת נלחם בגזענות ובשנאת יהודים לדרוש מהעיתון להתנצל וגם לפטר את מי שאחראי לפרסום הקריקטורה בסגנון נאצי שפרסם העיתון".

בנו של רה"מ יאיר פרסם אף הוא תגובה על הפרסום, "אתם עיתון אנטישמי!", צייץ הבן נתניהו שטרח להזכיר למי ששכח, כי "הניו יורק טיימס החביא במכוון את החדשות על השמדת מיליוני יהודים באירופה במלחמת העולם השנייה!".

תגובה אחת
  1. זה מצחיק

השארת תגובה