סוגר חשבון: "פעלו להדחתי בפריימריז"

ח"כ איוב קרא שנדחק למקום לא ריאלי בפריימריז ונשאר מחוץ לכנסת משוכנע שרה"מ יזכור לו את העמידה לצדו בסאגת 'חוק הלאום' ויתגמל אותו במשרת שר

איוב קרא
איוב קרא
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר התקשורת והח"כ היוצא איוב קרא שנדחק למקום לא ריאלי בפריימריז של הליכוד, מצביע על מי שלדעתו עומדים מאחורי דחיקתו אל העשירייה הרביעית ומבטיח, "לא אמרתי את המילה האחרונה".

לדבריו, "הח"כים ביטן ואמסלם, בגיבוי חיים כץ, היו הנציגים של ועדת החוקה שצריכה לבחור את שיטת הבחירות והם רצו להזיז אותי הצידה מכמה סיבות".

לדבריו, הסיבות שיכולות להיות מוצדקות מבחינתם הדחתו מהרשימה, מתחלקים לשלושה, לחלק מאלו שציינתי, יש מחשבה שלילית על הדרוזים וזה התבטא בחוק הלאום; חלק מצרכים פוליטיים אישיים כדי שהם יוכלו להתמנות לשרים; וחלק כי רצו את קולות הדרוזים הן לכנסת והן לפריימריז ואני מתחרה איתם.

בראיון נוקב ל'ויינט' מבהיר קרא, כי "בפועל, בגלל סילוקו מהרשימה, בני גנץ גרף את רוב קולות הדרוזים. "הדרוזים אמרו, מי שבוגד במי שהכי נאמן לעם היהודי ולחוק הלאום – איך אנחנו יכולים להאמין לו שהוא יהיה לטובתנו? ולכן הם נטשו את הליכוד לטובת כחול לבן. גנץ קיבל פי חמש מהליכוד במגזר הדרוזי ובמגזר הערבי, וזה בערך הפסד של מנדט. מכל התכנונים כולם הפסידו".

לקרא אין מילה רעה על נתניהו ומבהיר, כי ראש הממשלה אמר לו שהמהלך נגדו לא היה על דעתו. "זה לא מקובל עליו. זה מה שאמר לי. זה דברים שלא רצה אותם והוא ישמור עליי בכל מצב. הוא קיווה שאני אכנס כי אני מקום 39. ראש הממשלה התקשר אליי אחרי הפריימריז, לזכותו ייאמר. הוא אמר, 'אני בעדך, אני נגד כל מי שפעל נגדך. זה עושה לי רע מה שעשו לך. אנחנו היינו ביחד ונישאר ביחד, ונצא גם מהמשברים הללו'.

לדבריו, "ראש הממשלה הבטיח שאני אהיה בכל מצב איפה שאבחר שר. הבטיח לי גם בחוק הלאום אחרי שנשכבתי לידו , היחידי, בלעדיי כל המדינה היתה עושה עליהום בגלל חוק הלאום. לא עשיתי את זה בשביל תמורה. אני תמכתי בחוק כי האמנתי בזה".

"אני סומך על ראש הממשלה שמבין שנעשה פה עוול גדול, גם לנאמן מספר אחד שלו לחוק הלאום, וגם לבן ברית במשך 30 שנה שידע להביא לציבור הצעה שתתקן את העוול וגם תחזיר את האמון בין הדרוזים לבין הליכוד, ויותר חשוב תחזיר את אמון הגנרלים והחיילים הדרוזים שפגועים גם במה שנעשה בחוק הלאום וגם במה שנעשה לי כמגן חוק הלאום. אני סומך על ראש הממשלה אחרי השיחות שלי איתו שיידע למצוא את הפיצוי הנכון". כך איוב קרא.

השארת תגובה