"אכפת לכם מעזה? תאשימו את חמאס"

ג'ייסון גרינבלט, השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון פרסם מאמר ב"וושינגטון פוסט" בו הוא קורא למנהיגי העולם להטיל את האשמה על המצב בעזה על חמאס ולא על ישראל

ג'ייסון גרינבלט בכותל
ג'ייסון גרינבלט בכותל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט פרסם מאמר בעיתונות האמריקנית בו הוא תוקף בחריפות את ארגון חמאס הפועל בעזה שמחזיק את האזרחים בה כבני ערובה, וקרא למנהיגי העולם ש'אכפת להם' מהמצב ברצועה להטיל את האשמה על ארגון הטרור חמאס.

"חמאס מנהל בעזה חיים קשים, עצובים ולא נורמליים. גם מי שחולה ימצא אנשי רפואה מוכשרים שלא יוכלו לעזור לו בשל המחסור בציוד ותרופות. האנשים שם, גם המוכשרים והמשכילים ביותר, לא מוצאים עבודה. מדפי החנויות ריקים וקו החוף, שאמור להיות גן עדן לנופשים, מכוסה ביוב גולמי ופסולת". כותב גרינבלט במאמר.

"אם תשאלו מדוע יש קשיים כאלה בעזה, התשובה תהיה כמעט תמיד זהה: בגלל הישראלים". הוא ממשיך.

לטענתו, "הרי הערבים בישראל חיים בדרך כלל בתנאים טובים, לעתים גם מצוינים. למעשה, אזרחי ישראל הערבים חיים בחופשיות בהשוואה לערבים במדינות רבות אחרות באזור. הפלסטינים ביהודה ושומרון נמצאים במקום הרבה יותר טוב מאחיהם בעזה, אם כי יש מקום לשיפור מצבם וממשל טראמפ ניסה לעשות זאת ונחסם על ידי הרשות הפלסטינית".

"אז מדוע אחרים מצליחים בזמן שעזה שוקעת? בהכל אשם חמאס, השולט דה פקטו ברצועה. חמאס מציב את האלימות ואת השמדת ישראל כדרך להשגת חיים טובים יותר לפלסטינים. החמאס אשם במצב של עזה".

הוא מבקש מקוראים לקחת לתשומת ליבם את העובדה, כי מזה כעשור מדינות העולם ניסו בכל דרך לסייע לתושבי עזה בעוד חמאס עצמו רק ניסה רק לפגוע בהם.

השארת תגובה