מתחיל למרר: "ממשלה של בזבוז כספי ציבור"

יו"ש 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד מפרסם פוסט בו הוא תוקף את כוונת ראש הממשלה להעלות את מספר השרים בממשלה החדשה, "כשנכנסנו לממשלה העברנו חוק ל 18 שרי ממשלה בלבד"

יאיר לפיד
יאיר לפיד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יושב ראש 'יש עתיד' חבר הכנסת יאיר לפיד מתוסכל מהעובדה כי חוק נוסף שהעבירה מפלגתו עם כינון הכנסת ה 19 בה כיהן כשר בכיר, עומד לעבור 'תיקון' על ידי ראש הממשלה.

בפוסט שפרסם, מבכה לפיד את העובדה כי הממשלה החדשה עומדת למנות לא פחות מ 26 שרים וששה סגני שרים.

"כשנכנסנו לממשלה ב-2013 דרשתי מנתניהו להקטין את מספר השרים. הוא הרים עלי גבה. "למה?"
"מה זאת אומרת למה?" עניתי לו, "מפני שזה בזבוז גמור של כספי ציבור. משרדים מיותרים, עם שרים מיותרים, עם לשכות מיותרות ונהגים ותקציבים וצוותים ופמליות מיותרות לחלוטין."

"הכנסנו אז להסכם הקואליציוני חוק לצמצום מספר השרים ל-18. תאמינו לי שמדינת ישראל היתה מסתדרת מצויין גם עם פחות. בשווייץ יש שבעה שרים. בגרמניה, מדינה של 80 מיליון בני אדם עם הכלכלה הגדולה באירופה, יש 14 שרים", כך לפיד.

לדבריו, "אין שום צורך ב"שר לענייני ירושלים" (כפי שהסביר היטב ראש עיריית ירושלים לשעבר, ניר ברקת). אין שום צורך ב"שר לענייני תפוצות", מדובר במחלקה במשרד החוץ. אין שום צורך בשר לענייני מודיעין, כי משרד הבטחון אחראי על המודיעין ומשרד ראש הממשלה על המוסד והשב"כ".

"אלה סתם משרדים. סתם. פשוט סידור עבודה למקורבים וכיבודים לפוליטיקאים שיישבו במשרד על כורסאות ממש נוחות וימציאו לעצמם עיסוקים שעולים כסף".

"עכשיו נתניהו הולך להקים ממשלת ענק של 26 שרים ועוד 6 סגני שרים. כי זו הדרך שלו לפתור בעיות פוליטיות – לבזבז את הכסף של אזרחי ישראל, שעבדו קשה בשבילו, על כיבודים ופינוקים לפוליטיקאים שלא יעשו כלום". מסיים לפיד.

תגובה אחת
  1. זה המצב
    מר לפיד הכלומניק היה עושה בדיוק אותו הדבר לו נבחר
    ומזל שלנו שזה לא קרה.

השארת תגובה