עתירה: "ממשלת נתניהו אינה חוקית"

לטענת העותרים, יהא זה בלתי סביר באופן קיצוני אם יכהן כחבר ממשלה, מי שגובש נגדו כתב אישום המייחס לו עבירות חמורות מתחום טוהר המידות, ולקיחת שוחד

אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

התנועה לטוהר המידות ועו"ד שחר בן-מאיר עתרו היום לבג"ץ בבקשה לבטל את החלטתו של נשיא המדינה, מר רובי ריבלין, להטיל את תפקיד הרכבת הממשלה על ח"כ בנימין נתניהו.

לדברי העותרים, בית המשפט מתבקש להצהיר כי הטלת תפקיד הרכבת הממשלה על נתניהו אינה חוקתית ופוגעת בגרעין הקשה של שלטון החוק במדינת ישראל.

העתירה מוגשת על רקע נוסחו החמור של כתב החשדות המיוחס לנתניהו, ובעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, להגיש נגד נתניהו כתב אישום בכפוף לשימוע, בגין עבירות של לקיחת שוחד ומרמה והפרת אמונים. במצב דברים זה אין אפשרות משפטית, מחמת חוסר סבירות קיצוני, להטיל את תפקיד הרכבת הממשלה הבאה על נתניהו.

יצוין, כי העותרים מתבססים על פסיקה ארוכת שנים של בית המשפט העליון, הקובעת שיהא זה בלתי סביר באופן קיצוני אם יכהן כחבר ממשלה, או כבעל תפקיד בכיר אחר, מי שגובש נגדו כתב אישום המייחס לו עבירות חמורות מתחום טוהר המידות, ולקיחת שוחד בראשן, אשר פגיעתן בציבור ובאמונו ברשויות השלטון קשה.

בעתירתם, מבקשים העותרים להדגיש כי הם אינם מבקשים להתערב בתוצאות הבחירות, שכן הבחירות בישראל אינן לראשות הממשלה אלא למפלגות. לבסוף, מבקשים העותרים כי בית המשפט יתווה את הדרך ואת הנורמות המחייבות בכל הנוגע להטלת התפקיד להרכיב ממשלה חדשה.

תגובה אחת
  1. כול מילה נכונה אין להרשות הרכבת הממשלה למי שהולך להיות חשוד ולמישפט

השארת תגובה