לוין: "תכנית סדורה לשינוי עמוק במערכת המשפט"

על האפשרות שימונה לשר המשפטים אומר לוין, "יש לי בנושא הזה באמת תוכנית סדורה כדי לייצר שינוי יסודי עמוק במערכת אך אין טעם לצאת לדרך ללא גיבוי מהשותפות הקואליציוניות"

יריב לוין
יריב לוין
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

השר יריב לוין מבכירי הליכוד ומי שנחשב לאחד מחברי הכנסת המקורבים ביותר לראש הממשלה מתייחס לדיווחים כי בכוונת ראש הממשלה למנות אותו לשר המשפטים ואומר, כי הדבר כלל אינו מובטח וכי מוקדם מדי לדון בשאלה.

עם זאת אומר לוין, כי אם אכן יחליט ראש הממשלה בסופו של דבר למנות אותו לתפקיד הרי שבאמתחתו, "תוכנית סדורה כדי לייצר באמת שינוי יסודי עמוק במערכת הזו". את הדברים אצר בראיון ל'רדיו חיפה'.

לוין מבקש להזכיר, כי "הרפורמה במערכת המשפט זהו נושא שאני עוסק בו עוד הרבה לפני שנבחרתי לכנסת, זה היה במרכז העשייה שלי גם כשהייתי חבר כנסת. יש לי בנושא הזה באמת תוכנית סדורה כדי לייצר באמת שינוי יסודי עמוק במערכת הזו, ואני אומר מראש: אני מאוד רוצה להוביל את המהלך הזה אבל לצד העניין הזה גם אומר בצורה ברורה שאין טעם להיות שר משפטים ללא גיבוי מלא מכל השותפים הקואליציוניים כדי לעשות את השינויים האלה".

לדבריו, "אם זה יתאפשר לי, אז בוודאי שאני אשמח מאוד, ואם לא, אני אכבד כמובן כל החלטה שתהיה ואקבל על עצמי כל משימה שרה"מ יטיל לפתחי".

על השאלה "אם תמונה להיות שר המשפטים אז נתניהו עלול לשלם מחיר", השיב לוין, כי הוא איננו חושש מהאיומים, שכן "אני רגיל לספוג גם ברמה האישית הרבה מאוד גידופים וכל מיני אמירות ותיאורים שלא נחזור עליהם כאן, וזאת מצד אלה שחושבים שהמצב הנוכחי של מערכת המשפט הוא המצב התקין והנכון".

"אני חושב אחרת, ואני חושב שחייבים לשנות את הדברים, ואמרתי לא פעם שכל ההתקפות האלה אותי לפחות לא ירתיעו, לא יסיטו אותי מדרכי, ואני חושב שזו האחריות של איש ציבור, אין טעם להיות בעשייה ציבורית אם אין בך נכונות להיאבק על מה שאתה מאמין בו, אם אין בך נכונות לעשות כל מאמץ כדי לקדם את הדברים שבשבילם נבחרת. כך צריך להיות, וכך אמשיך".

3 תגובות
  1. את מי אתם מביאים את רובנשטיין ואת מרידור ..לא יעזור כלום. צריך שינוי מהשורש בענייני המשפט הם המרחמים על האכזרים ובסופו אין רחמנות כלפי עמו ישראל

  2. חייבים לטפל בבית משפט ברמה של חוצה ארגון.

  3. לוין איגה אזמן לאסות סדר בבת משפט לאעם אן אימון בבת משפט כולם שם מפיאה אורסים חיים של אנשים לוין יאסה סדר בבת אמשפט ובפרקליטות מושחתים נמאסתם איגאה אזמן לסדר תודה לוין אתקשורת מאימת אל לוין תקשורת בוגדת נמחוק את אתקשורת אשקרנים סמולנים אתם מתים

השארת תגובה