ארגון העיתונאים: המשטרה פוגעת בחופש העיתונות

בעקבות מעצר שני עיתונאים שליוו את פעילי תנועת "חוזרים להר" שהיו בדרך להר הבית לצורך הקרבת קרבן פסח – המשטרה בתגובה: לא לפרובוקציות"

אילוסטרציה: שוטרים בשדרות
אילוסטרציה: שוטרים בשדרות
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בארגון העיתונאים תוקפים את משטרת ישראל בעקבות מעצר שני העיתונאים שליוו את פעילי תנועת "חוזרים להר" שהיו בדרך להר הבית לצורך הקרבת קרבן פסח.

בהודעת הגינוי נכתב, כי "ארגון העיתונאים מגנה בכל תוקף את עיכוב העיתונאים הגר שיזף ויותם רונן על ידי משטרת ישראל, ואת החרמת הציוד שלהם, בעת שעסקו בסיקור עיתונאי. שני העיתונאים העבירו את הלילה בתחנת משטרה, וציודם לא הוחזר להם עד עכשיו – שעות ארוכות אחרי השחרור".

"אין ספק שהמשטרה יודעת שהיא עיכבה עיתונאים ושהיא החרימה ציוד מקצועי – שכן הדבר מופיע כהתרברבות בהודעה לתקשורת מדוברות המשטרה עצמה", הוסיפו בארגון.

"במדינה דמוקרטית אין שום מקום לעיכוב או מעצר של עיתונאים שעושים את עבודתם בשם הציבור. החרמה של ציוד עיתונאי, לרבות ציוד צילום וכרטיסי זיכרון, על תקן "איסוף ראיות" מהווה פגיעה אנושה בחסיון המקורות ולפיכך גם בחופש העיתונות".

"ארגון העיתונאים דורש ממשטרת ישראל להחזיר לעיתונאים באופן מיידי את הציוד שלהם, להתנצל ולפצות אותם על העיכוב הפוגעני והמיותר, ולנקוט בצעדים משמעתיים נגד כל גורם שהיה מעורב בהחלטות לפגוע בעיתונאים, לצד חידוד נהלים כללי בנושא", ציינו בארגון.

מהמשטרה נמסר בתגובה, "משטרת ישראל לא תאפשר לאף גורם ולאף אדם וגורם להסית ולעורר פרובוקציות בכל דרך ובניגוד לדין בשטח הר הבית, ותפעל בנחישות כנגד כל חשוד וגורם שיפעל באופן מכוון על מנת לעורר פרובוקציה והתססה בדגש על ימים אלו בימים אלו טרום חגי בחגי ניסן והפסחא".

השארת תגובה