חול המועד פסח: יוצאים לקמפינג עם הילדים

היציאה לקמפינג עם הילדים מלווה לעיתים בספקות וחששות, אך התארגנות נכונה תהפוך את הנופש בטבע לחוויה מהנה במיוחד • לקראת חופשת חול המועד פסח, אספו מומחי המותג Coleman מספר טיפים חשובים רגע לפני שאתם מקימים את האוהל

אוהל בן רגע ל-10 אנשים של המותג קולמן | צילום: יח"צ
אוהל בן רגע ל-10 אנשים של המותג קולמן | צילום: יח"צ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

 

טיול טוב מתחיל בנסיעה ארוכה
מכירים את הסיטואציה הבאה? אתם מעמיסים עוד ועוד חפצים בתא המטען ונגמר לכם המקום עד כדי שקילת הנחת פריטים על ברכי הילדים? אז לא עוד! תיק הגג הנייד לרכב של המותג האמריקאי RightLine (רייטליין) יעזור לכם לייצר מקום אחסון נוסף ומרווח. התיק החדש המיועד לגג הרכב, נייד, מתקפל ובעל אטימות של 100% למים, מציע אלטרנטיבה לגגון האופקי הקבוע ברכב ומאפשר שטח אחסון בנוסף לתא המטען. את התיק, הזמין בשני גדלים שונים של 420 ליטר ו-510 ליטר, ניתן להרכיב ולפרק באופן מהיר ונוח ובכך מאפשר לחסוך בהוצאות הדלק הכרוכות בהתקנת גגון קבוע על גג הרכב. החיסכון בדלק מגיע עד לשיעור של 15%.

בחירת הלוקיישן
ציוץ ציפורי הבוקר מהווה אינדיקציה טובה לבחירת חניון הלילה ואזור השהות. מומלץ להגיע מוקדם ככל האפשר לאזור הקמפינג בנסיעה או בהליכה רגלית ולבדוק את כל אפשרויות הלינה על מנת למצוא את הלוקיישן המושלם לשהייה. לפני רדת החשכה מומלץ לבצע את כלל הסידורים המקדימים: ניקיון אזור הלינה, הכנת ארוחת ערב טובה, רחצה ומנוחה קלה.

בחירת "הבית" שלכם: האוהל
חשוב להתאים את סוג וגודל האוהל לשימוש בו ולמספר האנשים. לטיולי קמפינג משפחתיים יש היצע רחב מאד של אוהלים כשהבולטים שבהם אילו אוהלי איגלו "בן רגע" המותאמים ל-4 עד 10 אנשים, בעלי מנגנון הקמה וקיפול מהירים בתוך 60 שניות. גם אם אתם רק זוג עם ילדים קטנים, מומלץ תמיד לבחור אוהל גדול יותר שמלבד שקי השינה (או המזרון המתנפח), יוכל להכיל גם את הציוד שלכם.

רחצת שטח
הביאו לטיול סלסילת פלסטיק גדולה המיועדת לאיסוף כביסה והשקיעו במקלחת שטח המחוממת באופן סולארי. המקלחת הקטנה הזו יחד עם סלסילת הכביסה ישמשו אתכם בעת קילוח הקטנטנים ובעת שטיפת הכלים כאחד.

פתח אוורור באוהל
פתחו חלקית את החלון העליון באוהל שלכם. פתיחה שכזאת תמנע הצטברות של לחות ועובש ותכניס אוויר רענן לחלל האוהל (בכל זאת, אתם בטבע!). אם תרצו פתרון משמעותי יותר לבעיית החום והלחות הארצישראלית כדאי להצטייד במאוורר התקרה של המותג קולמן בשילוב נורת לד המתאים לרוב האוהלים, קל לחיבור והפעלה. המאוורר נתלה באמצעות מגנט מיוחד אשר מותאם למניעת פגיעה בבד האוהל, וניתן לתלות אותו בכל מקום בתקרת האוהל. שילוב מנצח של מאוורר ונורת לד חזקה במיוחד יאפשרו שהיה נעימה באוהל אפילו גם לקריאת ספר. להבי המאוורר עשויים חומר מוקצף רך, ומיועד לשימוש בטוח גם בקרבת ילדים.

איתן קויאט, סמנכ"ל חברת "ניין מוצרי צריכה" היבואנית הבלעדית של המותג Coleman (קולמן) בישראל אומר כי: "תרבות הקמפינג בישראל מתפתחת מאד בשנים האחרונות, ואיתה גם צריכת ציוד המחנאות. בין הלהיטים עדיין מככבים אוהלים עם מנגנוני פתיחה מהירה והצידניות הקשיחות. בנוסף, מוצר פופולרי שצומח מאד בשנתיים האחרונות הינו תיקי הגג לרכב. מדובר בפתרון אידיאלי לרכבים קטנים שרוצים לצאת לקמפינג ולהוסיף מקום אחסון לצד תא המטען".

שבעה טיפים של אנשי השטח של המותג "קולמן" בישראל בעת בחירת אוהל לקמפינג:

  1. אחריות מוצר – שימו לב לכמה שנים מוענקת האחריות למוצר. בדרך כלל מדובר בשנת אחריות למוצר שנרכש מאתר בחו"ל לעומת שנתיים אחריות למוצר מקביל שנרכש בישראל.
  2. שירות עד הבית – חלק מהחברות מציעות שירות תיקונים עד הבית שחוסך את הטרחה בהגעה לחנות .
  3. חלקי חילוף ללא תשלום – שימו לב האם לגורם שממנו רכשתם את האוהל ישנם חלקי חילוף והאם הוא מציע אותם ללא תשלום במהלך תקופת האחריות.
  4. זמן אספקה – רכישת אוהל בישראל לרב האספקה היא מיידית לעומת זאת בעת רכישה מחו"ל מועד האספקה הוא בין 7-21 יום.
  5. הדגמים הכי חדשים – את זה מכיר כל מי שקונה ברשת: לא תמיד מדובר בדגמים המעודכנים ביותר, משום שלעיתים מנסים למכור את מה שיש במלאי, מה גם שלא בקלות ניתן להבחין בכך בעת הרכישה המוצר על ידי תמונות בלבד.
  6. התאמה ללוקיישן- דווקא בציוד קמפינג יש חשיבות מכרעת להתאמה בין הציוד למקום, למזג האוויר ולתנאי השטח. היבואן המקומי מקפיד לייבא לארץ רק את האוהלים שמותאמים למז"א הים תיכוני ואילו בחו"ל משווקים דגמים שלא תמיד רלוונטיים למזג האוויר בארץ.
  7. הפעילו שיקול דעת בנוגע למחיר- בחלק מהבדיקות שתעשו לבטח תגלו הבדלי מחיר של 200-300 שקלים בין המחיר הסופי של האוהלים באתרים בחו"ל לעומת מחירם הסופי באתרים מובילים בארץ. מומלץ לכל אחד לעשות את החישוב של סיכון-סיכוי ולהחליט היכן כדאי לו לרכוש את המוצר. בכל אופן המלצתנו היא לא להתייחס למחירי האוהלים באתרים בארץ כעובדה מוגמרת, ללכת לחנויות להתמקח ולהוציא את המחיר הטוב ביותר עבורם.
השארת תגובה