תלמידי המכינה נרתמו ו17 דירות שופצו

"שינוי בינוי": במסגרת מבצע בזק של תלמידי המכינה הקדם צבאית בשכונת קרית משה, פשטו התלמידים על בתי קשישים וסייעו להם לארגן את הבית לקראת חג הפסח

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המכינה הקדם צבאית בשכונת קריית משה ביצעה זו השנה השלישית, את פרויקט שיפוץ הדירות הענק "שינוי בינוי" לרווחת תושבי שכונת קריית משה. המכינה לקחה על עצמה לשפץ 17 דירות תוך 3 ימים בעזרתם של מתנדבים רבים ואנשי מקצוע אשר נרתמו למהלך. השיפוץ כלל צביעה, תיקונים עבודות חשמל ועיצוב של מעצבי פנים שנרתמו אף הם למהלך.

היוזמה יצאה לדרך במסגרת פרויקט ארצי שמקיימת מדי שנה, לרוב בשבועיים הראשונים של חודש אפריל הקרן הקיימת לישראל. במסגרת הפרויקט נערכות עבודות שיפוץ ושדרוג מוסדות המשרתים ניצולי שואה, קשישים, בעלי מוגבלות, עולים חדשים ונוער ב-61 רשויות שונות.

בשבועות האחרונים הגיע דני עטר, יו״ר קק״ל לביקור ברחובות, ונפגש יחד עם ראש העיר רחמים מלול, לשיחה עם תלמידי מכינת 'שובו אחים' שהשתתפו בשיפוץ בשכונה בה הם מתגוררים. יחד איתם השתתפו במפגש גם חבר המועצה ויו״ר דירקטוריון חוויות , אמיתי כהן, ממייסדי המכינה, ומנהל המכינה רונאל ביבי.

פעילות ההתנדבות, שמטרתה לשפר ולשדרג את נראות הדירות, כללה שיוף וצביעה של קירות ועוד .

ראש העיר רחובות, רחמים מלול אמר בשיחה עם התלמידים, כי ״המכינה הפכה למרכז רוחני קהילתי ולמוסד משמעותי בשכונה. התלמידים עשו היום מעשה גדול עבור תושבי הדירות, נמשיך לתמוך במכינה על מנת שיוסיפו טוב בעיר״.

יו"ר קק"ל דניאל עטר אמר, כי "שיתוף הפעולה של קק״ל עם חניכי המכינה הקדם צבאית הוא מרגש מאוד ויוצא דופן".

חבר המועצה ויו״ר דירקטוריון חוויות, אמיתי כהן אמר, כי ״פסח הוא חג המצווה מאיתנו לדאוג לזולת, ובנוסף לפרויקט הנפלא הזה אנו עושים זוכים לחלק קמחא דפסחא ולעשות לליל סדר קהילתי. אני גאה לראות את פעילות המכינה הקד"צ והגרעין התורני בשכונה וברצוני להודות לראש העיר רחמים מלול על התמיכה במהלך השנה כולה, ולקק״ל על התמיכה בפרויקט המבורך הזה״.

השארת תגובה