שביל האופניים סובב אלעד – יוצאים לדרך

לאחר שבוועדת המכרזים נבחרה החברה הזוכה להקמת הפרויקט של הקמת שביל האופניים באורך 8 ק"מ, הפרויקט יוצא לדרך • ראש העיר: "לאחר חודשים רבים ותכניות מורכבות יצא לפועל שביל האופניים העירוני"

תוואי שביל האופניים
תוואי שביל האופניים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שביל האופניים סובב אלעד יוצא לדרך, לאחר שבוועדת המכרזים בראשותו של חבר מועצת העיר משה ברדוגו, נבחרה החברה הזוכה להקמת הפרויקט הגדול.

השביל הוא פרי שיתוף פעולה של עיריית אלעד ומשרד התחבורה ומטרתו להעניק היכרות חווייתית עם הטבע והנופים שלנו, בד בבד עם רכיבה בריאה ובטוחה, הרחק מהישג גלגליהן של המכוניות הנוסעות בשטח העיר וסביבתה.

שביל האופניים באורך 8 ק"מ, יחל מהכניסה לפארק מרים – טיילת הכניסה לעיר וינוע כלפי חלקו העליון של העיר, תוך שהוא משקיף לעבר נופים מרהיבים הגובלים עם אלעד, כאשר הוא יסתיים בסוף כביש המערכת העוקף את העיר בגבול היציאה מהעיר.

השביל תוכנן לבקשת ראש העיר בצורה שתאפשר בניית 'מזלגות' ויציאות לכיוון בתי הספר, בכל האזורים הסמוכים לריכוזי מוסדות החינוך, מתוך מטרה לאפשר לתלמידים להגיע עם האופניים למוסדות בצורה בטוחה, כאשר המסלול מהבית לבית הספר יעבור בשביל האופניים, וללא אינטראקציה עם רכבים.

ראש העיר ישראל פרוש אמר: "אני שמח לבשר כי לאחר חודשים רבים ותכניות מורכבות יצא לפועל שביל האופניים העירוני. השביל תוכנן תוך הקפדה גדולה על שמירת הסביבה וייחודו נובע גם מקרבתו לעיר, מה שמאפשר לתושבים להגיע אליו ברכיבה על אופניים או אפילו ברגל. השביל מתמזג עם הטבע ומאפשר לנו לחוות את הנופים המרהיבים הגובלים עם אלעד בצורה חווייתית, שעד לפני זמן קצר הייתה בלתי אפשרית".

כאמור, בשבוע שעבר התקיים דיון בוועדת המכרזים, כאשר קודם לכן התקיים סיור קבלנים בו השתתפו כ-20 קבלנים שונים, שחלקם הגישו את הצעותיהם הסופיות למכרז. בדיון שנערך בוועדה, ביקש ברדוגו ממנהל הפרויקט בנצי אזאצי ויועץ התנועה להציג את הפרויקט לחברי הוועדה, כאשר החברה שזכתה – חברת אבו-קוש, התחייבה לסיים את הפרויקט בתוך שבעה חודשים מחתימת החוזה.

יו"ר הוועדה משה ברדוגו ציין לחיוב את העובדה שלמכרזים האחרונים יש קבלנים רבים שמגישים את הצעותיהם ואמר, כי "זה מראה את האמון שיש לקבלנים בעירייה ובניהולה השוטף והנכון".

השארת תגובה