בית המשפט הורה לגרש פעיל BDS

נשיאת ארגון שורת הדין ניצנה דרשן לייטנר אמרה: "עומר שאקיר דומה לילד שרצח את הוריו ומבקש רחמים מבית המשפט על כך שהוא יתום. אם הוא רוצה להחרים את ישראל, שיעשה את זה מחוצה לה ולא מתוכה פנימה"

עומר שקיר
עומר שקיר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה אמש את עתירתו של פעיל חרם ותנועת ה-BDS עומאר שאקיר לבטל את אשרת שהייתו ועבודתו בארגון Human Rights Watch, והורה על גירושו עד תחילת חודש הבא

צו הגירוש הוצא לפני שנה לאחר שארגון שורת הדין עתר כנגד שר הפנים, לבטל את אשרת השהיה והעבודה שניתנו לעומר שאקיר, בשל היותו פעיל חרם הקורא להעמדה לדין של חיילי צה"ל בגין פשעי מלחמה. בעקבות העתירה הוצא צו גירוש. עומר שאקיר עתר כנגד ההחלטה לבית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים והיום (ג) דחה בית המשפט את העתירה, והורה לגרש את שאקיר עד ליום 1.5.2019.

נשיאת ארגון שורת הדין ניצנה דרשן-לייטנר אמרה היום לאחר הודעת הגירוש: "בית המשפט אמר את המובן מאליו, שאין זכות כניסה לארץ, וודאי לא זכות לעבוד, למי שפועל לפגיעה במדינת ישראל וחותר תחתיה. עומר שאקיר הוא זה שדחף את Airbnb להחרים את הבתים בהתנחלויות ואף התגאה בכך לאחר שאלה נכנעו לתכתיביו. הוא דומה לילד שרצח את הוריו ומבקש רחמים מבית המשפט על כך שהוא יתום. אם הוא רוצה להחרים את ישראל, שיעשה את זה מחוצה לה ולא מתוכה פנימה".

השארת תגובה