בני ברק מוכנה לחג הפסח

עובדי עיריית בני ברק נערכים לקראת חג פסח בכל מחלקות העירייה • בתברואה נערכים לתגבור עובדי ניקיון ומשאיות פינוי גזם ותברואה • מוקד 106 בקו פתוח לקבל את הפניות • היערכות לפינוי מכולות שריפת חמץ יחד עם הכבאים וארגוני ההצלה

אגף התברואה בבני ברק
אגף התברואה בבני ברק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מיזם ענק לניקיון העיר בני ברק לקראת חג הפסח, תחת הכותרת "מחויבים לשינוי" יצא לפועל בימים האחרונים עם הגדלת התקציב למטרה זו, באופן משמעותי ביותר, בהתאם להנחיית הרב אברהם רובינשטיין, ראש העיר, והוא כולל הכפלת משמרות מערך פינוי הפסולת, בליווי צוות מקצועי מיוחד שגוייס למטרה זו, כשבד בבד, מושם דגש שלא לפגוע באיכות החיים של תושבי העיר בדרך של ביצוע העבודות בתכנון ממוקד ויעיל בלא הפרעה למנוחתם ולשלוותם של התושבים.

במסגרת מבצע ביעור חמץ מתקיימת פעילות ענפה ביותר, שכוללת תוספת עשרות רבות של כלי רכב לניקיון בכל אזורי העיר בני ברק ומשמרות עובדים. וכמו"כ תוגבר אגף התברואה של העירייה שבראשות הרב שלמה זכריה קוסטליץ, חבר הנהלת העירייה ובהנהלת מר נתנאל נחום, במנופים רבים, רכבי דחס, פינוי מיכלים, משאיות תברואה ומשמרות נוספות של עובדים. כלי רכב מיוחדים גם הוכנסו לרחובות קטנים, שלמשאיות גדולות יש קושי להיכנס אליהם, כדי לאפשר עיר נקיה בחג.

בנוסף לניקיון היסודי הכללי ברחבי העיר, נקבעו צירי פעולה מרכזיים בהן. בצירים אלו מושם דגש על עבודות כניקוי לוחות מודעות, סילוק שאריות כרזות, סימוני כבישים, תאורה, השלמת גידור בגינות ציבוריות, טיפוח גינון בכניסות לעיר, ניקיון מעקות פגומים, ניקוי תחנות אוטובוסים, שיפור תאורת רחובות, תיקון גדרות הפרדה באיי תנועה, מחיקת גרפיטי מעשרות מקומות, סילוק כרזות ושלטים מסחריים פיראטיים באזורים שונים, כחלק ממיזם "מחויבים לשינוי" גיזום גדר חיה מפריעה, פינוי רכבים נטושים. את עבודות שדרוג התשתיות יבצע אגף התשתיות והפיתוח של העירייה שבראשות הרב מיכאל קקון, חבר הנהלת העירייה ובהנהלת הרב חנוך זיידמן.

"קו פתוח" – קו 106, שבהנהלת גב' חנה כץ, פועל לשמיעת פניות תושבים על נושאים ודגשים בפעילות התברואתית בכללותה ובמבצע הניקיון הנרחב לקראת החג בפרט ובנושאים כלליים של הערכות לחג בתחומים שונים. הרב אברהם רובינשטיין, ראש העיר גם עוקב אישית, בזמן אמת אחרי פניות ותלונות תושבים, בכל מכלול נושאי מבצע הניקיון ובנוסף לכך גם יוצאים ראש העיר, ראש אגף התברואה ומנהל האגף לאזורים השונים של העיר, כדי להתרשם מקרוב אחר הערות והצעות ולהפעלת צוותי ביצוע מקצועיים בהתאם לכך.

לקראת חג הפסח אורגנו לכ-20,000 מילדי העיר, במסגרות גני ילדים עירוניים, לכתות א'-ג' בבתי הספר היסודיים ובעמותות ציבוריות, קייטנות באיכות גבוהה, ובכך מתאפשר להורים להתארגן ביתר קלות, ובד בבד, למצוא מסגרות מתאימות לתלמידים. הקייטנות נמשכות חמישה ימים, החל מיום רביעי, ה' בניסן עד יום שלישי, י"א בניסן, לא כולל יום שלישי, כשהקייטנות הן בסיוע משרד החינוך ובלא תשלום ההורים, והן כוללות אטרקציות והרפתקאות, יצירות ועבודות, הפעלות ומשחקים. את הקייטנות בגני-הילדים מארגנת מח' גני-ילדים שבאגף החינוך ואת הקייטנות בבתיה"ס מארגן האגף, בשיתוף מרכז החינוך העצמאי. במסגרת הפעילות לילדי העיר מאריכה מח' חזות העיר שבאגף לתשתיות ולפיתוח של העירייה את שעות פעילות פינת החי, ובימים ראשון עד חמישי פועלת פינת החי מהשעות 10 לפנה"צ-6 בערב; בערבי שבתות מ-10 לפנה"צ עד השעה 2 בצהריים.

לקראת חופשת חג הפסח יצאה מחלקת התחבורה שבאגף תשתיות ופיתוח של העירייה בקריאה לציבור הנהגים לנהוג עפ"י הכללים, וביחוד שלא לנהוג במהירות מעל למותר ולהקפיד על מתן זכות מעבר לחוצים את הכביש. כמו"כ הולכי-הרגל, וביחוד התלמידים והוריהם, נקראו לחצות את הכביש רק במעבר-חצייה ובהתאם להנחיות. בין היתר, נקראו הנהגים והולכי-הרגל לזכור כי הרמת האגודל הינה תקשורת טובה בין האדם החוצה כביש (ביחוד ילדים שקומתם נמוכה), לבין הנהג. במסגרת זו נקרא הציבור לציית לחוקי התנועה, וכבר פסקו גדולי ישראל, ובהם הגאון רבי יצחק יעקב וייס זצ"ל, גאב"ד העדה החרדית ורבנים אחרים, כי לחוקים אלו יש דין של חוקי התורה, משום "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם", והעובר על חוקי התנועה והבטיחות עובר גם על חוקי התורה.

יחידת ההתנדבות באגף לשירותים חברתיים של העירייה, שבראשות הרב ישראל בן ששון, חבר הנהלת העירייה, יצאה בקריאה להורים לשמור על ילדיהם, במסגרת העבודות הנעשות בבתים לקראת החג ולדאוג לשמירה על ילדים קטנים מפני חומרי ניקוי, מים רותחים, טביעות במיכלי-מים, נפילות מגבהים שונים. הוצע גם לקיים התארגנות בין משפחות לסבב "תורנות שמירה" על ילדים ולהשאיר חדר פנוי לפעילות ילדים תחת השגחה, ואותו לנקות בסוף.

בערב חג הפסח יציב אגף התברואה עשרות רבות של מיכלים מיוחדים בכל אזורי העיר, כדי שניתן יהיה לבער בהם את החמץ. לקראת צהרי היום יפונו המיכלים, כדי שלא יישארו גושי חמץ בכל אזורי העיר. צוותי כיבוי-אש, בראשות אליק אלבז, מפקד תחנת בני ברק ומתנדבי התחנה יהיו בכוננות מוגברת ערב החג לכיבוי דליקות, וכן מתנדבי ארגוני ההצלה של בני ברק שיאבטחו סביב המיכלים, ומשום כך נקרא הציבור לשרוף רק במיכלים המיועדים לכך.

השארת תגובה