403,000 ש"ח – יקבל בחור ישיבה עבור 'תאונת בין הזמנים'

במסגרת פסק דין שניתן בימים אלה קיבל ד' חרדי בן 18 במועד התאונה, מאזור ירושלים באמצעות עו"ד אלי מאור, מחברת הביטוח "הפניקס", סכום של כ- 400,000 ₪ פיצוי בגין תאונה בטיול ב"בין הזמנים"

עו"ד אלי מאור
עו"ד אלי מאור
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ד' חרדי מאזור ירושלים בן 18 במועד האירוע, נפגע בתאונה בטיול מטעם ישיבה בירושלים, בשמורת טבע באזור רמת הגולן לפני כשלוש שנים, כאשר במהלך טיפוס במדרון של השמורה החליק על סלע גדול וסובב את הקרסול.

לאחר התאונה הובהל ד' ע"י אמבולנס לבי"ח זיו בצפת ומשם הועבר לבקשת משפחתו, לביה"ח הדסה בירושלים, שם אובחן בצילומי הדמיה, שבר בקרסול שמאל והוחלט על ידי הרופאים בביה"ח הדסה שם כי השבר בתזוזה וכי יש לבצע ניתוח לקיבוע השבר, ורגלו של ד' קובעה, ולאחר הניתוח הושמה בגבס למשך כחודש ימים.

לאחר שד' סיים המעקב במרפאות חוץ אורטופדיה וסיים סדרה אחת של טיפולי פיזיותרפיה, פנה ד' לעו"ד אלי מאור מבני ברק, המתמחה בתביעות של רשלנות רפואית ותאונות דרכים ועבודה, ועו"ד מאור לאחר איסוף המסמכים הרלבנטיים ונוכח גילו ההצעיר יחסית של ד', מיהר והגיש שתי תביעות נגד חברת הביטוח: התביעה האשונה בגין פוליסת ביטוח תאונות תלמידים "תאונות אישיות", שלה תקופת התיישנות מקוצרת בת 3 שנים מהגיעו של הניזוק לגיל 18, ובה מבוטחים כלל התלמידי הלומדים במוסדות לימוד מוכרים בישראל. במסגרת תביעה זו פנה עו"ד אלי מאור למומחה רפואי פרופ', בעל שם גדול בתחום האורטופדי שקבע לד' אחוזי נכות רפואיים קבועים מטעמו. במסגרת תביעה ראשונה זו חברת הביטוח "הפניקס" שילמה לד' סכום של כ- 93,000 ש"ח.

לאחר קבלת התשלום בגין התביעה של פוליסת תאונות אישיות, הגיש בנסוף, עו"ד אלי מאור, כתב תביעה מנומק לבית המשפט השלום בירושלים, שאליו גם צורפה חוו"ד הפרופ', המומחה רפואי בתחום האורטופדי, ובמסגרת כתב התביעה נטענו טענות רבות נגד מבטחת הישיבה חברת הביטוח "הפניקס", שבאה בנעלי הישיבה בירושלים, מי שאירגנה והוציאה את הטיול בו נפצע ד'.

במסגרת כתב התביעה המנומק נטען בין היתר כי על הישיבה קיימת "חובת זהירות מוגברת" לשמירה על בטיחותם של תלמידי ישיבה, מאחר ותלמידי ישיבה הם אנשי תורה, המגיעים מהעולם התורני וחייהם בשיגרה הם בלימודים מבוקר עד ערב בכתלי הישיבה, והם אינם מורגלים לטיולים בחיק הטבע, מקל וחומר באיזור סלעי בשמורות טבע מחוץ לישיבה.

כן נטען שהישיבה בירושלים לא הקפידה שד' יגיע עם נעליים מתאימות לטיול, קרי נעליים שמתאימות להליכה בשטח סלעי, ושד' החליק ונפל בשל העובדה שנעל במועד התאונה נעלי תלמיד ישיבה, שחורות חצאיות, שאינם מתאימות להליכה בשטח. בנוסף טען עו"ד מאור כי מאחר והתאונה היתה במהלך עליה במדרון על הישיבה בהתאם לחוזרי מנכ"ל משרד החינוך היה לדאוג שמדריך מוסמך יהיה בראש המטיילים, מה שלא היה בטיול דנן.

כן נטען כי לאחר התאונה ובשל הפגיעה שנגרמה לד' בתאונה בטיול בקרסול, נגרמה לד' פגיעה תפקודית של ממש, וכי לד' נותרה נכות תפקודית מובהקת לעתיד בתפקיד שבחר לעצמו מורה בחינוך החרדי לגיל הרך, תפקיד המצריך בין היתר עמידה ממושכת…

לאחר מספר דיונים בבית המשפט בו נשמעו טענות הצדדים ונשאלו שאלות ע"י כב' ביהמ"ש לבירור נסיבות התרחשות האירוע לאשורם, ציינה כב' השופטת בנמלך כי יש לסיים תביעה זו בהסדר פשרה. לאחר מו"מ בין עורכי הדין של הצדדים, נאותה לבסוף חברת הביטוח הפניקס לשלם סכום נוסף של 310,000 ש"ח לד' עבור התאונה שבנדון, כך שקיבל סה"כ 403,000 ₪ בגין האירוע.

בימים אלה נחתם והוגש הסדר הפשרה וקיבל תוקף של פסק דין ע"י כב' השופטת בנמלך.

יש להדגיש כי המדובר בהסדר פשרה הנחשב לגבוה ביותר, בהתחשב בכך שד' מזה זמן רב, אינו נזקק יותר לטיפולים רפואיים, הנובעים מהתאונה, והינו כיום עובד במשרה מלאה כמורה לגיל הרך בחינוך החרדי.

השארת תגובה