בלהב מבהירים: "אין חקירה נגד מיליקובסקי"

לאחר שדווח כי דמות המקורבת למשפחת נתניהו ספקה למשטרה חומרים על התנהלות בלתי חוקית של רה"מ בפרשת המניות, מיהרו המשטרה והפרקליטות לשגר הודעות 'הבהרה'

יחידת הסייבר של להב 443
יחידת הסייבר של להב 443
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

הבוקר נחשף כי אמש נחקר בלהב 433 דמות המקורבת למשפחת נתניהו אשר סיפק למטרה נתונים ועדויות על התנהלות בלתי חוקית של רה"מ ובן דודו נתן מיליקובסקי בפרשת המניות.

על פי הדיווח שנחשף ב'ויינט', "חוקרי להב 433 גבו עדות מאדם שסיפק מידע והקלטות הקשורות לבני משפחתו של נתן מיליקובסקי. בחומרים עלתה טענה ולפיה נתניהו "כלל לא שילם 600 אלף דולר", וכי העסקה בינו לבין לבן דודו הייתה "בעייתית".

הכתב אלי סניור אף דיווח, כי "המשטרה צפויה לזמן בקרוב דמויות נוספות לעדות".

אלא שבשעות הצהריים מיהרה המשטרה לפרסם הודעת הכחשה לידיעה ולפיה, "משטרת ישראל אינה אחראית לפרסומים בלתי רשמיים המופיעים מטעם גורמים שונים ועל אחריותם".

עוד נכתב בהודעה, כי "המשטרה אינה נוהגת להכחיש או לאשר עצם קיומן של חקירות. אך במקרה רגיש זה ובשל משמעויותיו הציבוריות בחרנו להודיע לציבור כי משטרת ישראל לא פתחה בבדיקה או חקירת הנושא".

"הגעת פלוני למסור עדות אינה מעידה בהכרח על פתיחה בבדיקה או חקירה". לשון ההודעה.

דוברות משרד המשפטים פרסמה אף היא הבהרה בענין: "במענה לפניות הרינו להבהיר – איננו מגיבים למהלכים לא פומביים של רשויות האכיפה, לרבות פעולות מודיעיניות או קבלת מידע מגורמים כאלה ואחרים. למען הסר ספק, טרם התקבלו החלטות כלשהן בפניות הקשורות לעניין המניות, וממילא לא נפתחה בדיקה או חקירה".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה, כי "ראש הממשלה פעל לחלוטין לפי הדין והמשטרה עצמה כבר הכחישה שפתחה בבדיקה או בחקירה בנושא".

"כנראה שיש גורמים בתקשורת שעדיין לא הפנימו את תוצאות הבחירות. נגמרו הימים שבהם מעלים ידיעות שווא בתקשורת כדי להניע חקירות סרק נגד ראש הממשלה נתניהו".

השארת תגובה