בפעם ה-26: ה'מיוחדים' יחגגו כבני מלכים

בסימן "בני מלכים עם רפואה וחיים" נערכה קייטנת ענק של שבת הגדול למאות ילדים מיוחדים וצוות של מתנדבים שהתארחו ב"בית הדקל" בפתח תקוה

רפואה וחיים
רפואה וחיים

את הלחץ של ערבי פסחים בבתי ישראל מיותר לתאר, כולם עסוקים וטרודים בקרצופי הנקיונות ובמסעי הקניות לחג, מתרוצצים ללא הפסקה בין החלוקות והמכירות השכונתיות, ואו אז, מגיעה שבת הגדול, באה שבת המלכה, פסק הזמן הקצר עומד לרשות ההורים לטעון את הכוחות כדבעי לקראת ימי חג הפסח והחירות הבאים עלינו לטובה.

אך לא אצל כולם זה כך, ההורים של הילדים המיוחדים עסוקים בעוד דברים, נכון שקייטנות השבת של אגודת רפואה וחיים משך כל השנה עוזרים להם מאוד, אך בשבת הגדול מדובר במשהו חיוני ומתבקש ואפי' קריטי, קייטנות שבת הגדול מעניקים להם את הכח והיכולת לצאת לימי חירות הנפש והדעת עד כמה שניתן,  ואז מגיע הבשורה כמים קרים על נפש יגעה, בשבת הגדול יוצאים הילדים המיוחדים לשבת גדולה של מנוחה ורוגע. ובמקביל זוכים גם ההורים ובני משפחתם לשבת של מנוחה והרפיה מהעמל הכרוך בתפקידם הגדול.

התגובות של ההורים ובני משפחות המיוחדים לא ניתנות לתיאור, "עזרתם לנו להתארגן לחג עם כל ההכנות הרבות מתוך שלווה מקסימאלית" אומרים ההורים.

בהנהלת האגודה מספרים כי עם ההכנות הגדולות בכל אגפי האגודה לקראת חג הפסח הקרוב והבא עלינו לטובה ולאור לחץ הפניות הרבות שהגיעו למשרדי האגודה לערוך קייטנת שבת הגדול לילדים המיוחדים והנפלאים, הוחלט להכפיל את מספר החניכים שישתתפו בקייטנת ענק זו ולפיכך הועברה הקייטנה לקמפוס רחב ידיים בפתח תקוה, אכן מדובר במבצע לוגיסטי גדול הדורש משאבים רבים והערכות נרחבת ומקיפה כדי לוודא שהפרויקט האדיר מבוצע על הצד הטוב והמושלם ביותר. ולמרות שהעלויות הן עצומות. אך לא ניתן לעמוד מנגד זרם הבקשות של ההורים המתחננים לצרף את יקירם לקייטנת שבת הגדול הנערכת בקביעות זו השנה ה-26!

מנהל אגף החניך המיוחד הרב נפתלי ויינברגר הי"ו ונוו"ב יחד עם הר"ר שמואל כהנא ראש המערך הרפואי, הממתיקים את המרור בכל השנה, ומלווים את השבתות והנופשונים במסירות ובאהבה כבירה, מציינים כי ככל שמתוודעים לזכות הגדולה ולמקרי הצלת הנפשות ממש של הילדים שנמצאים בקייטנות הללו מבינים עד כמה גדולה היא הזכות להוציא ילדים אלו מפעם לפעם מבתיהם ולאוורר אותם ואת הוריהם בפרט בימים לחוצים ועמוסים אלו.

הקייטנה התקיימה בקומפלקס "בית הדקל" בפ"ת,  כאשר במהלך השבת מאות מתנדבות הרעיפו שמחה וחום על הילדים המיוחדים הזקוקים לטיפול צמוד ולעין בוחנת 24 שעות ביממה. הם עשו הכל כדי להנעים עליהם את חווית קייטנת השבת החל משעות הבוקר של יום שישי עד למוצש"ק אז שבו הילדים מטופחים לבית רענן ורגוע ולהורים רגועים, נינוחים ומחייכים לקראת חג החירות, אכן החניכים נהנו – כבני מלכים!.

השארת תגובה