גבאי לנשיא: לא בחרו בנתניהו שיפגע בדמוקרטיה

מפלגת העבודה התייצבה בבית הנשיא והמליצו לנשיא להטיל את משימת הרכבת הממשלה על יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ – אבי גבא: העם החליט נתניהו, אבל לא בכדי שיפגע בדמוקרטיה בישראל

מפלגת העבודה אצל הנשיא, צילום: מארק ניימן/ לע"מ
מפלגת העבודה אצל הנשיא, צילום: מארק ניימן/ לע"מ

יו"ר העבודה, אבי גבאי הגיע הבוקר יחד עם חברי סיעת מפלגת העבודה להמליץ על ח"כ בני גנץ, על מנת שיקבל מנדט להרכיב את הממשלה.

בפתח דבריו אמר גבאי: "כמו כל עם ישראל אנחנו מאחלים החלמה מהירה לנחמה רעייתך.

"אנחנו ממליצים על בני גנץ כמי שירכיב את הממשלה. אנחנו מודעים לסיטואציה הפוליטית ומבינים שזה לא יקרה אבל זה מה שציפינו וקיווינו שיקרה.

"העובדה שאדם יהיה רה"מ מעל 10 שנים היא לא נכונה למדינת ישראל ולשום ארגון. יחד עם זאת, העם החליט.

מאז הבחירות שוחחתי עם הרבה אנשים שבחרו בנתניהו מכל מני סיבות, אף אחד לא בחר בנתניהו כדי לצמצם את הדמוקרטיה בישראל. יש שתי סוגיות גדולות, הדמוקרטיה והמצב הכלכלי. אף אחד לא קיבל מנדט לפגוע בדמוקרטיה בישראל. אנחנו כאופוזיציה נעמוד באתגר בשנים הקרובות.

"בנושא הכלכלי, אנחנו לפני תקופה לא טובה של גרעון בתקציב אחד הדברים שבבואך להעניק את המנדט צריך להדגיש לאנשי ז'בוטינסקי שלא ישכחו את חמשת הממים."

ח"כ טל רוסו:
"הייתי בטקסים ועדכוני הנשיא בבית הזה ועכשיו יש כאן שינוי פוזיציה. החלטתי לשרת את המדינה בשדה הפוליטי. נשארנו חיילים של המדינה. אחרי הבחירות האחרונות צריך לשקם את השיח לשיח משקם ומאחד וזה אתגר לכולם בתקופה הקרובה."

ח"כ איציק שמולי:
"אני מדבר אליך גם כאבא, זאת חוויה אחרת לחלוטין. אני דואג שלילד שלי יהיה טוב יותר לחיות כאן. אני בא לכאן עם תחושה של חשש וחרדה מפני הבאות, לא מדרך הימין אלא משכרון הכח ואבדן המעצורים והתחושה שהכל מותר. אני יודע שז'בוטינסקי אמר דברים חכמים "הרעל הנורא ביותר היא התחושה שהכל מותר". רצוי להיות עם חופשי בארצנו, אבל לפעמים לא אם אתה ערבי, אישה או משתייך לקהילת הלהטב. הנאמנות למדינה הופכת לנאמנות עיוורת לשלטון. אם אתה מעז לחשוב או לומר אחרת אתה מוצא מעבר למרחב הלגיטימיות. אני לא מהמוותרים. אני מתכוון להיאבק על האמת שלי, שלנו. נכונה לנו קדנציה כואבת במובנים של איזונים ובלמים והגבלת הכח מול מי שחושב שהדמוקרטיה היא שלטון הרוב. אני מקווה שעל הדבר הזה נצליח לשמור מכל משמר בקדנציה הקרובה."

השארת תגובה