ציפורי לפלג: "ביריון משתולל ומסית"

לאחר ש'איים' על נתניהו בשידור לבל יעז למנות את יריב לוין למשרד המשפטים כשהוא מזכיר מה קרה לאולמרט שמינה שר לעומתי, אלי ציפורי בפוסט מושחז נגד גיא פלג

גיא פלג
גיא פלג
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

גיא פלג – אתה הבריון ״המשתולל״ ואתה המסית באמצעות במה מרכזית – וחמור מכל: יחסי התן וקח שלך עם הפרקליטות צריכים להיות במוקד חקירה פלילית; בפוסט

לאחר שתקף בחריפות אופיינית את העיתונאים והפוליטיקאים שהסתייגו מ'האיומים' שהשמיע בשידור יחד עם עמיתו הפרשן אמנון אברמוביץ', כלפי ראש הממשלה באם יעיז למנות את יריב לוין לשר המשפטים, מפרסם אלי ציפורי מ'גלובס', הנחשב למקורב למשפחת נתניהו פוסט תגובה בו הוא מכה את גיא פלג שוק על ירך ומשיב לזעקת הקוזק הנגזל.

"מתגונן ניסה פלג להצדיק את דבריו המאיימים כלפי נתניהו – אבל הוסיף חטא על פשע", פותח ציפורי את דבריו.

"בפוסט מתגונן שהעלה גיא פלג בניסיון להבהיר את דבריו המאיימים ביום שישי בערוץ 12 כלפי ראש הממשלה אם ימנה את יריב לוין לשר המשפטים, כינה כמה פוליטיקאים שדיברו בצדק בגנות דבריו המפחידים והאנטי דמוקרטיים בשירות הפרקליטות כ"מסיתים" והתייחס ל"כמה בריונים שהשתוללו". אני מניח שפלג התכוון אליי – אז לכבוד הוא לי לחשוף את פרצופו האמיתי של פלג ושיטות פעולותיו יחד עם חבריו לברנז'ה העיתונאית הטהרנית".

לדברי ציפורי, "פלג רוחץ בניקיון כפיו. הוא זה שיש לו את הבמה המרכזית של ערוץ 12, הוא זה שמופיע פעם אחר פעם עם הדלפות פליליות ומגמתיות מהפרקליטות בניסיון שקוף ובוטה להפיכה שלטונית, עם קטעים שנבחרו בשבילו כדי שיקריא אותם (שהרי תמלול חקירה כולל עשרות ומאות אלפי מילים והוצאה של קטע מסויים ממנו הוא לגנוב את דעתם של הצופים ולאחז את עיניהם). פלג הוא זה שנמצא בקשרים של תן וקח עם הפרקליטות – תנו לי הדלפות פליליות ואתן לכם סיקור אוהד ומלטף, בדומה למה שהוא מתאר בפקידה ביחסים בין נתניהו לאתר וואלה! (גם בפוסט הזה מכנה פלג את החקירות נגד נתניהו כ"זהירות מדי"); פלג היה זה ש"איים" על נתניהו בשידור רדיו שחבל על זמנו של נתניהו ולא כדאי לו להיאבק בפרקליטות – שעדיף לו שיפרוש – כך יחסוך ממנו ישיבה באגף מסויים בכלא מעשיהו (הוא אף נקב במספר האגף – מספר 10) וימחלו על כתבי אישום".

"פלג איננו עיתונאי, הוא תועמלן פוליטי ומאיים בשמה של הפרקליטות שלא טרח להתעמק לכל אורך החקירה בתיק 4000 בפרטי הפרטים של הרגולציה וחזר שוב ושוב על השקר הגס שנתניהו ומשפחתו "ערכו" את אתר וואלה! למרות שזה מנותק לחלוטין מהעובדות (וואלה! היה אתר עוין בצורה ברורה לנתניהו); פלג היה זה שקיבל את כל טענות הפרקליטות כתורה מסיני ולא ניסה להטיל בהן ולו בדל של ספק".

"אינני יודע אם פלג טעה בפוסט שלו במשפט מסויים, ובין אם לא ובין שכן (סביר להניח שטעה), המשפט הזה ממחיש את הכוחניות והבריונות שלו: הוא כתב על נתניהו בהא לישנה: "בין שימנה ובין שלא, יש לי תיק גדוש ראיות להתמודד איתו, תיק שהוא פרי המעשים שלו ורק שלו". אני מניח שהוא התכוון "יש לו (לנתניהו) תיק גדוש ראיות להתמודד איתו", אבל יצא לו טעות פרודיאנית. היו בטוחים: גם לפלג יש – הדלפות מוכנות מהפרקליטות. כמו שאומרים: מי שיש לו חמאה על הראש, שלא יתהלך בשמש".

תגובה אחת
  1. ציפורי הם מפחדים להשמיע את דבריך ואת דברי אבי וייס בערוצים שלהם …מול פלג גליקמן ומוטי גילת…

השארת תגובה