852 שח יוציאו על סל הפסח בממוצע בכל משפחה דתית או חרדית בישראל לעומת 1134 ₪ בקרב החילונים

כך עולה מסקר של עמותת חסדי נעמי עמותת הרווחה הגדולה בישראל באמצעות מדגם מייצג של האוכלוסיה באמצעות מכון המחקר ZETATOOLS שנערך לקראת מבצע חלוקת המזון של חסדי נעמי.

עוד עולה מהסקר של חסדי נעמי ש 32% מהחילוניים לעומת 27% מהדתיים והחרדים יחסכו בהוצאות לחג. בנוסף עולה מהסקר של חסדי נעמי 50% מהחילוניים לעומת 39% מהחרדים יחסכו בבשר. בדגים 53% מהדתיים והחרדים יחסכו לעומת 46% מהחילוניים. 22% מהחילוניים יחסכו במצות לעומת 17% מהדתיים והחרדים

משה כהן מנכ"ל חסדי נעמי "הבחירות הנוכחיות בדיוק בתקופה כה רגישה עבור נזקקי ישראל דוחקים את הבעיה לשוליים, הרגשנו שקשה הרבה יותר להעלות נושא זה לסדר היום. אני מבקש לנצל במה זו ואני פשוט מתחנן לרוה"מ, לחברי הפרלמנט, הניחו שניה את הפוליטיקה בלבד  – נצלו את עמודי הפייסבוק שלכם, פנו לתקשורת, העלו לסדר היום את בעיית הנזקקים, השאירו את הנושא הזה על סדר היום.

כאמור, את הסקר ערכה חסדי נעמי במסגרת קמפיין גיוס ההמונים של העמותה באתר "גיוסים לקהילה" שמתמקד השנה בניצולי השואה לצד הנזקקים האחרים. בחורף האחרון לראשונה בישראל אספה חסדי נעמי מעל מיליון שקל עבור רכישת מוצרי חימום לקשישים וניצולי ובחסדי נעמי אומרים שזה רק טבעי שקמפיין פסח ימשיך מבצע זה"