תיעוד: כך פועלת 'מטמנה בלתי חוקית'

צפו: שומרים על איכות החיים של תושבי טירה- פעילות אכיפה משולבת בהובלת משטרת ישראל והמשטרה הירוקה בעיר טירה חשפה מטמנת אשפה פיראטית, זיהום קרקע וכריית חול בלתי חוקית

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כוחות מבצעיים של משטרת ישראל והמשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה, כב"ה, המרכז לגביית קנסות והביטוח הלאומי, ביצעו לפני מס' ימים פעילות אכיפה נרחבת בעיר טירה במשולש, נגד מוקדי פשיעה וזיהום הסביבה הפוגעים באיכות חייהם של תושבי העיר.

הפעילות המבצעית באה בהמשך לחקירה סמויה ממושכת שבמרכזה- מטמנת פסולת פיראטית שפעלה במקום.

במהלך החקירה הסמויה הממושכת, עלה חשד ונחשפו ראיות כי במטמנה הפיראטית שפעלה בצפון העיר, מושלכת פסולת מסוגים שונים תוך פגיעה ממשית במרקם החיים של תושבי טירה.

בבדיקה עלה כי המטמנה הוקמה על אדמה פרטית שאינה שייכת למקימי מטמנת האשפה. עוד התברר כי במקום נשפך גזם רב ופסולת בניין וכל זאת, כאמור, באתר פיראטי אשר כלל אינו מיועד לקליטת פסולת. עוד עלה כי במקביל לקליטת האשפה, על פי החשד, נגנבות מהמקום כמויות גדולות של חול הנכרה באתר באופן בלתי חוקי.

בחקירה עלה כי מפעילי המקום, פעלו, על פי החשד, להפקת רווחים כספיים תוך גרימת נזק סביבתי כבד, זיהום מקורות מים ויצירת מטרדי זיהום אוויר, כתוצאה מבעירות באתר.

עוד עלה, כי האתר פעל ללא תשתיות מתאימות לקליטת הפסולת באופן שגרם, על פי החשד, לקריסת תחנת שאיבת ביוב בקרבת המקום, ולהזרמת ביוב גולמי וכן לשיטפונות בשטחים הסמוכים למטמנה.

המבצע שלווה ע"י הפרקליטות נועד להפסקת הפעילות של מטמנת האשפה והעבירות שנלוו אליה, לצד אכיפה כלכלית נגד מפעילי האתר והחזרת מצב השטח לקדמותו.

עם כניסת הכוחות המבצעים לאתר עוכבו לחקירה 19 חשודים מאזור המשולש, צפון הארץ ודרומה ונערכו חיפושים בבתיהם ובמשרדי המקום.

במהלך הפעילות נתפסו 16 כלים כבדים ובהם: 3 כלי צמ"ה- מחפרים ("באגר"), 8 משאיות, עגלות, מלגזות ו-4 כלי רכב פרטיים.

השארת תגובה