פלג: "בריונים משתוללים ופוליטיקאים מסיתים"

ככה זה כשעיתונאי חושב כי הוא חסין מביקורת, כתב המשפט של חדשות 12 גיא פלג שדבריו עוררו סערה תוקף באמצעות פוסט שפרסם את מבקריו

גיא פלג
גיא פלג
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כתב המשפטים של ערוץ 12 גיא פלג שדבריו עוררו סערה כאשר רמז בשידור, כי במידה וראש הממשלה ימנה את יריב לוין לתיק המשפטים, יחס הפרקליטות אליו בהליך המשפטי המתנהל נגדו יוחמר, מתייחס לסערה הציבורית שעוררו דבריו באמצעות פוסט שפרסם בו הוא תוקף בחריפות את העיתונאים שהסתייגו מדבריו ותקפו אותו.

"חשבתי שהייתי ברור, האמת גם בדיעבד אני חושב שהייתי ברור אלא שזה לא מפריע לכמה פוליטיקאים להסית ולכמה בריונים להשתולל. אז הנה הבהרה למי שצריך – אני לא חושב שמערכת האכיפה רודפת את מי שמאתגר אותה. אני לא חושב שמערכת האכיפה מחסלת או מנסה לחסל פוליטיקאים לעומתיים". כתב פלג.

"אני בטוח שאיש לא רדף את שר המשפטים לשעבר רמון. אני לא חושב שהייתה נפתחת חקירה כנגד דוד ביטן אם לא היה עושה עסקים מפוקפקים לכאורה עם אנשים מפוקפקים. אני לא חושב שרדפו את אהוד אולמרט. אני בטוח שאם לא היה עוסק בספירת מזומנים ובחלוקתם למעטפות לא היה הולך לכלא. אני בטוח שהחקירה כנגד ראש הממשלה נקיה והגונה וזהירה במיוחד, ייתכן שזהירה מידי".

"אבל מה? חשודים, כמעט כולם. נאשמים, כמעט כולם, סבורים שהחוקרים והתובעים לוקחים אותם אישית, רודפים אותם. מנקודה זו הערכתי שראש הממשלה, שסבור שהחקירה כנגדו לא הייתה נקיה יחשוש למנות שר משפטים לעומתי למערכת המשפט. אין לו מה לחשוש. בין שימנה ובין שלא, יש לי תיק גדוש ראיות להתמודד איתו. תיק שהוא פרי המעשים שלו ורק שלו. גם איילת שקד הייתה לעומתית למערכת. איש לא חקר אותה. להבנתי איש גם לא חשב לחקור אותה. כך זה כשאתה אדם הגון. איש לא רודף אותך", הדגיש פלג בסיום.

כזכור במהדורת אולפן שישי אמר פלג, "אני לא מעלה על דעתי שראש הממשלה, שיודע שענייניו צפויים להתגלגל בבית המשפט המחוזי וכנראה בעליון בערעור, ייתן את התיק ליריב לוין".

הוא רמז, כי "זה משול לכך שאולמרט נתן את תיק המשפטים לדניאל פרידמן. איך אומרים? לא חוזרים על טעות פעמיים. אני לא מאמין שראש הממשלה שמחזיק את הקלפים יתן את התיק לחבר כנסת כל כך לעומתי לבית המשפט".

השארת תגובה