שופט: "העם הצביע אי אמון באג'נדה של שקד"

"המצב נכון להיום הוא שהאג'נדה של שקד, פשטה את הרגל. כנראה העם רוצה שלטון ימין, אבל גם שלטון חוק * "לשכת שרת המשפטים בתגובה: "שמחים שמצא פתאום גילה את הדמוקרטיה, אחרי שניסה לחסל אותה באמצעות אקטיביזם שיפוטי"

פטיש שופט
פטיש שופט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

השופט אליהו מצא,המשנה לנשיא בית המשפט העליון לשעבר תוקף בחריפות את האפשרות שהממשלה הנוכחית תבצע שינויים במערכת המשפט.

בראיון לרשת ב' אמר מצא, כי תוצאות הבחירות למעשה משמעותן הבעת אי אמון בשרת המשפטים איילת שקד.

לדבריו, "העם אמר את דברו במישור הכללי. נכון שהעם העניק אמון לממשלתו של בנימין נתניהו ולסיעה שלו. אבל הוא גם הביע אי אמון באג'נדה של שקד".
מצא מוסיף, כי "המצב נכון להיום הוא שהאג'נדה של איילת שקד, פשטה את הרגל. כנראה העם בכל זאת רוצה אמנם שלטון של ימין, של ליכוד, אבל רוצה גם שלטון חוק", המשיך מצא. "אני לא מעלה בדעתי שיש קול גדול בעם שקורא למחוק את שלטון החוק. העם לא רוצה שלטון יחיד, הוא לא רוצה שלטון פשיסטי ואפילו לא של רוב פשיסטי אז העם לא קיבל את האג'נדה הזאת ולכן הוא ככל הנראה לא נתן אמון לאיילת שקד".

השופט בדימוס שכיהן כיו"ר ועדת הבחירות של הכנסת ה-15 התייחס לתיקי נתניהו והדגיש כי לפי החוק הוא יכול להמשיך לכהן. אך לדבריו, "אני אומר שזה לא רצוי. זה לא טוב לאקלים הציבורי שאת המדינה מנהיג אדם שיש עליו עננה כזו של חשדות בעבירות פליליות חמורות. לא יכולה להיות עבירה חמורה יותר מעבירת שוחד או הפרת אמונים בנסיבות קשות. עם כנראה מקבל, או שאולי הוא חושש שמי שיבוא במקומו לא יהיה מסוגל להגן על מדינת ישראל ולדבר עם טראמפ ועם פוטין כמו שהוא יודע".
"נתניהו לא מעוניין כרגע בקידום ההליך שלו, כמו שאני מתרשם. אם באמת היה נקי כפיים כפי שהוא טוען, הדבר העיקרי שהיה צריך לעשות הוא לזרז את ההליך", המשיך מצא. "אני לא מאמין לסניגורים שזה רק בגלל שהם לא קיבלו עדיין כסף. ללקוח שלהם לא אצה הדרך. סניגור במשפט פלילי, כשמסתיימת חקירה או לקראת שימוע, הם כמהים לקבל את חומר החקירה כמה שיותר מהר, כדי שיהיה להם יותר זמן ללמוד אותו עד תאריך השימוע. כאן, הם רוצים שהיועץ המשפטי לממשלה ימשיך להחזיק את החומר אצלו בהקפאה עמוקה".

השארת תגובה