ועדת הבחירות נגד 'הימין החדש': "מצג שווא"

ועדת הבחירות המרכזית פרסמה הודעה נגד 'הימין החדש' שלטענתם מפיצה בפני הציבור מצג שווא כביכול על אי שקיפות בתוך במהל ספירת הקלפיות

משכן הכנסת מואר בכחול, צילום: דוברות הכנסת – נועם ריבקין-פנטון
משכן הכנסת מואר בכחול, צילום: דוברות הכנסת – נועם ריבקין-פנטון
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ועדת הבחירות המרכזית מתייחסת באופן חריג ומבקרת את הודעת מפלגת 'הימין החדש', על כשלים ואי סדרים במהלך ספירת המעטפות הכפולות בלילה שבין רביעי לחמישי.

בהודעת הוועדה נכתב, "הוועדה מבקשת להבהיר כי היא רואה בחומרה רבה את הפצת מצג השווא על ידי הימין החדש, לפיו היו אי סדרים בספירת הקולות במעטפות הכפולות".

"החל מיום רביעי, ה- 10.4.19, מיד לאחר יום הבחירות החלו הנציגים הבכירים ביותר בימין החדש לעמוד בקשר עם בכירים בועדת הבחירות המרכזית לצורך בירור טענותיהם", לשון ההודעה.

לטענת ועדת הבחירות, יו"ר הוועדה, המשנה לנשיא בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר, התיר באופן חריג ולפנים משורת הדין, לנציגי 'הימין החדש' לעיין בחומרים מהקלפיות המיוחדות. זאת ועוד, כל פניה של נציגי הימין החדש, בכל אמצעי שהוא, נבדקה מיד עם קבלתה ומבלי להידרש לפורמליסטיקה וטפסים.

לנוכח כל זאת, הועדה רואה בחומרה רבה את הפצת מצג השווא על ידי הימין החדש, לפיו היו אי סדרים בספירת הקולות המיוחדים, ואת אי ההכרה בניסיונותיה של הוועדה להעמיד לרשותם את המידע הנדרש.

תגובה אחת
 1. איילת שלום.
  ראשית רוצה לומר לך שלא תמכתי ברשימתך וסיבותיי שמורות איתי.

  אבל, אני חושב ומאמין שאת יותר מראויה להמשיך לשרת את הציבור בכנסת הבאה ואף בממשלת ישראל.

  לעניין תוצאות הבחירות.
  קשה היה לי לראות את התוצאות והחלטתי באופן עצמי לבדוק חלק מתוצאות האמת המופיעות באתר ועדת הבחירות ונחרדתי למראה הטעויות שהופיעו שם. את חלקם אתם וודאי כבר יודעים כמו למשל הקולות הרבים שקילו רשימות ערביות בהתנחלויות וגם בישובים אחרים. אבל, את עיניי צדו מספר קלפיות באשדוד ששם למשל, מפלדת העבודה קיבלה בכל הקלפיות תוצאות של קולות בודדים ובחלקן כלל לא קיבלו ובקלפי ספציפית קיבלו 98% מהקולות שהם מעל 500 קולות. ממש לא הגיוני. עוד בנוסף קלפיות רבות החרדים קיבלו קרוב למאה אחוז מהקולות גם זה חסר היגיון. יש עוד הרבה דוגמאות מסוג זה ואני חושב שאסור לך לוותר וללכת עד הסוף כדי שהאמת והצדק יצאו לאור. אינני יודע האם זה יעזור לכם אבל, אני בוודאי יודע שאסור לשתוק.

  סלומון

השארת תגובה