פוליטיקה של שייכות

מרדכי רוט
מרדכי רוט
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כותרת:

את האמת שרק המילה פוליטיקה גורמת לי הרגשה של חוסר נוחות. אני לא אוהב פוליטיקה ויותר נכון להגיד שזה פשוט לא מעניין אותי. אבל בכל אופן אכתוב על זה, כי אני חושב שיש בזה מסר חשוב מאוד להעביר. ואני משתדל להאיר בדרך שלי דברים מסוימים.

חשוב לי להדגיש לפני הכל לדעתי צריך להצביע למפלגה חרדית, כל אחד כפי שהראו לו רבותיו, זה לא נקרא פוליטיקה זה הוא חוב ומצווה של ממש. לא צריך הרבה להסביר, פשוט צריך רק להיזכר כמה כאבי ראש עשה לנו אדון יאיר לפיד לציבור החרדי כאשר הוא היה בממשלה.

נפגשתי עם חבר ביום רביעי, עסקן מפורסם בציבור החרדי. הוא שאל אותי 'תגיד לי מרדכי מה דעתך, מדוע יהדות התורה ודגל התורה עלו במספר המנדטים באופן משמעותי. זה דבר שלא קרה שנים רבות במגזר החרדי'.

עניתי לו זה פשוט מאוד, ראשי המפלגות שלנו פשוט למדו שיש בין עשרים לשלושים אחוזים מהציבור החרדי. שמצביעים למפלגות אחרות בגלל כל מיני סיבות. יש בגלל שהם פחות מרגישים קשורים לציבור החרדי מכל מיני סיבות שהם. ויש חלק שמרגישים שלא סופרים אותם כלל.

הם פשוט הבינו שהם צריכים להגיע לכל כלל האוכלוסייה החרדית בכל צורה שהיא, ולכן הפעם הם השתמשו בכל צורת תקשורת שהיא, ממסרונים דרך הוואצפ ועד כל מיני ערוצי תקשורת למיניהם שפעם יהדות התורה לא הייתה חולמת לפרסם דרכם. הם פשוט הבינו שכללי המשחק השתנו ושאם הם לא יבואו לאותם עשרים שלושים אחוזים של מצביעים ויפנו אליהם בדרך ישירה, אז הם פשוט לא יצביעו ליהדות התורה. הם גייסו דמויות שידברו בסרטונים ויגידו הנה גם אנחנו מצביעים לג', אתם גם צריכים לבוא ולעזור ולהציל את הציבור שלנו.

יש כמובן תמיד את ה70-80 אחוז מהציבור שתמיד יצביע למפלגה חרדית ושומע ללא עוררין לקול הרבנים, אך יש את העשרים אחוזים שהם לא תמיד יצביעו מכל מיני סיבות שהם.

יוצא לי להיפגש עם לא מעט אנשים ומכל המגוון של הציבור החרדי. יצא לי בדיוק להיפגש ממש ביד ההשגחה העליונה עם בערך כעשר אנשים וכולם חרדים, שבבחירות הקודמות לא הצביעו ליהדות התורה. אחד מהם הצביע לליכוד, אחד מהם הצביע לבית היהודי וכו' וכו'. אני לא אוהב לקטלג אנשים ובפרט יהודים. אבל חלק מאותם אנשים שדיברתי אמרו לי כך – לנו קוראים בציבור החרדי "החרדים החדשים" "חרדים עובדים" ו"חרד"קים" לבושי החולצות הכחולות. קטלגנו בעשרות כינוים עד שבאמת לא תמיד אנחנו מרגישים חלק ובעצם קשורים לציבור החרדי, ורוב אותם שפגשתי סיפרו לי משהו מאוד מעניין, שהפעם הם יצביעו בבחירות ליהדות התורה.

והמעניין הוא שכולם פחות או יותר ענו אותו דבר, מדוע הם הפעם הצביעו ליהדות התורה. מה הפעם השתנה מפעמים קודמות.

אני אנסח תשובה כוללת שתכלול פחות או יותר את התשובות מה שאמרו לי אותם אנשים. בפעם הראשונה אנחנו מרגישים שייכים, אנחנו מרגישים שצריכים אותנו, פנו אלינו. היו כאלו שפנו אלינו באופן אישי, היו דרך הרשתות החברתיות וכו'. אך הרגשנו שראשי המפלגה למדו שאנחנו לא בידיים של אף אחד ושאם לא יכבדו אותנו ולא יפנו אלינו בשפה שלנו, כמו שאנחנו מכירים, אז לא נצביע להם.

במסרונים שצצו באוויר ובכל דרך הרגשנו דרך מהקמפיין שעשו שאולי אני לא יודע בדיוק חרדי מאה אחוז ואולי לא תמיד מתייחסים אלי כשווה, אבל בסוף יש פה משהו גדול בכלל, מערכה חרדית שצריך אותי פה.

עלה לי במחשבה מרדכי מה אתה כותב דברים אלו. אתה לא פוליטיקאי וגם לא בן פוליטיקאי אני כל כך לא אוהב את התחומים האלו, אני מתחבר יותר לדברים שקשורים לנפש ונשמה, אך המסר החזק שיש פה חשוב. והמסר הוא זה שלפעמים אנחנו רוצים ליצור שינוי בדברים שחשובים לנו בחיים, אם זה אצל הבני זוג שלנו או אצל הילדים שלנו החברים שלנו.

אם רק נבין שהשם יתברך ברא בנו כל מיני טבעיים אנושיים, (צרכים רגשיים) ביניהם שהאדם צריך להרגיש הרגשה של שייכות ושמה שהוא עושה זה חשוב והוא תורם במעשיו. שמתחשבים בו ועוד ועוד. אם נצליח לתת הרגשה וכמובן שחשוב שהיא תהיה כנה ואמיתית (אנשים מרגישים ישר אם זה אמיתי או לא, אתה לא יכול לעבוד עליהם) לאנשים שממולנו להרגיש שהם שייכים וקשורים וחשובים למסר שאתם רוצים להעביר להם. לתת להם להרגיש שהם שותפים במשהו גדול. שאתם זקוקים להם, שאתם אוהבים אותם, שאכפת לכם מהם, אז יש סיכוי בעזרת השם שאותם אנשים ישמעו בקולכם ויעזרו לכם.. איך בדיוק אנחנו עושים את זה? בעזרת השם באחת מהכתבות הבאות.

מאחל שבוע טוב לכל עם ישראל הקדושים

לתגובות machon.rot@gmail.com

 

 

 

 

 

השארת תגובה