ביתר עילית: עוד מוקד מתחזק של יהדות התורה

מניתוח הקלפיות בביתר עילית עולה, כי יהדות התורה רשמה עלייה של כ-35% מהבחירות ב-2015 * מספר הקולות הנוכחי עוד לפני המעטפות הכפולות: 12,532 • בשנת 2015 קיבלה יהדות התורה בביתר 9,342 קולות

ביתר עילית קפואה בשלג
ביתר עילית קפואה בשלג

הגידול המרשים בקולות יהדות התורה בבחירות, מגיע מסתבר לא רק מבני ברק וירושלים, אלא גם מריכוזים חרדים כמו ביתר עילית, שם נרשם גידול משמעותי בקולות יהדות התורה, לעומת הבחירות ב-2015.

מניתוח הקלפיות עולה, כי כבר בשלב הזה – עוד טרם ספירת המעטפות הכפולות – רושמת יהדות התורה עלייה ניכרת של כ-35%. בשנת 2015 הייתה התוצאה 9,342 קולות, ואילו כעת זינק המספר ל-12,532.

אחוז ההצבעה בביתר עילית עמד על יותר מ-80% וסך הקולות הכשרים בבחירות עמד על 19,816. המספר שקיבלה יהדות התורה מהווה אפוא את רוב תושביה של ביתר עילית.

למותר לציין, כי מדובר במספר שהוא הרבה מעבר לגידול הטבעי, וגם מעבר לגידול האוכלוסייה בעיר, כך שמדובר בהישג מרשים הנזקף לפעילות של נציגי יהדות התורה בעיר.

ראש העיר מאיר רובינשטיין הגיב לנתונים ואמר, כי "המספרים הללו מהווים הצהרת נאמנות של תושבי העיר לגדולי ישראל. ברגע האמת – תושבי ביתר הצהירו למי הם שייכים, למי הם מצייתים וקידשו שם שמיים בהצבעתם".

השארת תגובה