תדמור: "נתניהו לא ספר את הנאום של גנץ"

על המדגמים: "הבנו שאנו בפיגור של 4-6 מנדטים, היינו על סף ייאוש מוחלט – משום שאחוז גדול של מצביעי הימין יוצאים להצביע בשעות הערב המאוחרות"

נתניהו  צילום לוי נאזרוב
נתניהו צילום לוי נאזרוב
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ארז תדמור מאנשי הסגל ראש הממשלה שנטל חלק פעיל בקמפיין הבחירות מתייחס לזעזועים במפלגות הימין.

בראיון לגלי ישראל, התחנה בה הוא משדר, הזהיר, כי "כאשר כל אחד חושב שהוא הוא המושיע המצב הופך למסוכן.

"הפיצול של בנט מסוכן, כל אחד חושב שהוא המושיע. לפעמים זה יכול להביא הישגים נקודתיים, אבל בתרחיש הרע זה היה יכול לעלות לגוש הימין בהפסד בבחירות".

"היו אינספור רגעים בהם נתניהו היה מודאג באמת מהפסד. ב22:00 בלילה בשעת המדגם אנו לא ידענו יותר מכם, אפילו חשבנו לגרוע מכך. עוד לפני כן קיבלנו הדלפות על המדגמים שהיו מדויקות והבנו שאנו בפיגור של 4-6 מנדטים, היינו על סף ייאוש מוחלט, גם נתניהו. נכון ל 3-4 שעות לסגירות הקלפיות הימין היה בסיכון גדול מאוד, משום שאחוז גדול של מצביעי הימין יוצאים להצביע בשעות הערב המאוחרות.

כשגנץ נאם את נאום הניצחון, ידענו כבר שאנחנו מנצחים, נתניהו לא באמת ספר את הנאום של גנץ. הערכנו כי המדגמים שהראו שהקרב צמוד הם המדויקים יותר. החלטנו בנאום להיות ממלכתיים יותר לאחר קמפיין אגרסיבי.

לפני האיחוד של חוסן לישראל ויש עתיד עישנו סקרים ומעולם לא קיבלנו יותר מ-30 מנדטים. אנשים נוהגים אחרת כשהתרחיש מציאותי ולא רק תיאורטי.

לדעתו, התקשורת נהייתה מתוחכמת יותר מהבחירות הקודמות, תקשורת מגוייסת לחלוטין. עובדה כי איילה חסון שטענה כי נתניהו זכאי בפרשת הצוללות, חטפה לינץ' מכל עמיתיה העיתונאים.

השארת תגובה