שטייניץ: "מחוייבים לדאוג לגז טבעי עבור הצרכנים"

השר החדש, אמר את הדבררים בטקס חילופי שרים במשרד התשתיות הלאומיות ■ השר היוצא סילבן שלום: "המטרה המרכזית שצריכה להיות לנגד עיניך, היא להמשיך בפיתוח מאגר לוויתן".

השר יובל שטייניץ עם השר סילבן שלום. צילום: משרד התשתיות
השר יובל שטייניץ עם השר סילבן שלום. צילום: משרד התשתיות

במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים נערך היום, טקס חילופי שרים. השר הנכנס, ד"ר יובל שטייניץ החליף את השר היוצא, סילבן שלום בתפקיד.

השר הנכנס, ד"ר יובל שטייניץ, ציין כי הוא מכיר את המשרד עוד מתקופת כהונתו כשר האוצר. "אין לי ספק שצריך משרד חזק, בעל יכולת ביצוע, יכולת הזזה והטמעה, עם סמכויות ואחריות ולא רק בעל יכולות רגולטוריות", אמר שטייניץ. "הייתה לי ההזדמנות להכיר את תחומיו המרכזיים של המשרד: מים, חשמל וגז טבעי. עלינו לקחת את המשרד צעד קדימה, לקדם את הטכנולוגיות המיוצרות בתחומים אלה ולמנף אותן לטובת חיזוק מדינת ישראל".

"אני מקווה שתקופתי במשרד תתאפיין בתגליות גז טבעי ונפט נוספות, לטובת מדינת ישראל ולטובת כלכלתה וכן בחיבור לגז טבעי והבטחה של הזרמת הגז בכל רחבי הארץ", הוסיף השר הנכנס. "יש לנו מחויבות כלכלית ומוסרית לדאוג שהגז הטבעי יגיע לצרכנים. כמי שהקים את ועדת ששנסקי, אני רוצה לראות את הכספים הגדולים מגיעים. אם הגז הטבעי לא יגיע לארץ – גם הכספים שאמורים להגיע בזכות חוק שישינסקי לא יגיעו לאוצר המדינה, לקרן ההון שהקמנו וכמובן, לטובת אזרחי המדינה".

"יש בנושא הזה המון נקודות מבט, המון אינטרסים והמון קבוצות. אני שואף לעשות את הדבר הנכון למען האזרחים. אנחנו כאן כדי לעודד ולפתח את השוק. לשמור על האיזון בין טובת המדינה ואזרחיה לבין השקעה של החברות בחיפוש ובפיתוח שדות הגז הטבעי", ציין שטייניץ. "אני מגיע עם האנרגיות הנדרשות לביצוע התפקיד, נתרגם את כל זה להחלטות ולעשייה כבר בחודשים הקרובים. זהו אחד המשרדים הכלכליים והאסטרטגים ביותר במדינה ואנחנו כאן כדי למצות ולעשות זאת בצורה הטובה ביותר".

השר היוצא סילבן שלום אמר לשר הנכנס: "אל תיתן לאוצר לעצור אותך,  יש עוד 10% שניתן להוזיל במחירי המים בנוסף ל-15% שכבר הצלחנו להוריד במאמצים גדולים.  אני מציע לך להמשיך באותו הכיוון: כשמוזילים מים חשמל מוזילים את כל המוצרים במשק. וזה יוביל לצמיחה של המשק.  לא פשוט להכניס חברות גדולות למשק הגז הטבעי בישראל, והניסיונות שעשינו עד כה לא הצליחו, אני מאמין שאם מחויבים לצרכן, אפשר לקדם את התחרות בכל התחומים שהמשרד עוסק בהם. התחרות חשובה אבל לא פחות חשוב להביא את הגז עצמו למדינה. המטרה המרכזית שצריכה להיות לנגד עיניך היא הנחת צינור גז טבעי נוסף בכדי להביא את הגז הטבעי לכל עם ישראל ולהמשיך בפיתוח מאגר לוויתן".

השארת תגובה