בית שמש חוגגת: שלושה ח"כים

תוצאות הבחירות, שעדיין לא התפרסמו באופן רשמי, מצביעים על כך כי בכנסת הקרובה יכהנו שלושה חברי כנסת מהעיר • עומר ינקלביץ, חרדית תושבת העיר, ששובצה במקום ה-23 ברשימת 'כחול לבן' תעשה היסטוריה ותהיה לח"כית החרדית הראשונה

משה אבוטבול
משה אבוטבול

תוצאות הבחירות לכנסת ה-21 קבעו כי בקדנציה הקרובה צפויים לכהן שלושה ח"כים מהעיר, שהתמודדו בשלוש מפלגות שונות, כאשר שניים מתוכם חרדים, משה אבוטבול ועומר ינקלביץ, כשהאחרונה אף עושה היסטוריה ותהיה לח"כית החרדית הראשונה בכנסת.

כזכור, תושבת העיר הראשונה שהיה נראה מהתחלה כי תכהן כנסת הקרובה היא פעילת הליכוד הוותיקה קטי שטרית. האחרונה שהתמודדה בפריימריז הליכוד לאחר פעמיים נוספות בהם התמודדה ושובצה במקום לא ריאלי (ב-20099 ו-2013), שובצה תחילה במקום ה32 אך בסופו של דבר קודמה למקום ה-30 בשל אילוצים שונים של המפלגה. מתוצאות הבחירות בהם הליכוד מקבל כפי המסתמן 35 מנדטים לפחות, מקומה בכנסת מובטח.

ח"כית נוספת תושבת העיר, היא עומר ינקלביץ. האחרונה היא כאמור חרדית, פעילה חברתית ומייסדת קרן "רק התחלנו" למען הפריפריה בישראל. ששובצה תחילה ברשימת 'חוס לישראל' של בני גנץ במקום ה-14, אך לאחר האיחוד עם יש עתיד של יאיר לפיד, היא שובצה במקום ה-23 ברשימת המאוחדת – כחול לבן. מתוצאות הבחירות ניתן גם כאן לראות כי המפלגה תקבל באזור ה-35 מנדטים  ואף מקומה בכנסת מובטח.

חבר כנסת נוסף שצפוי לכהן הוא ראש עיריית בית שמש עד לא מכבר משה אבוטבול. האחרון שהפסיד בקרב על ראשות העיר לפני כחצי שנה שובץ תחילה במקום השמיני ברשימת ש"ס לכנסת, אך בשל אילוצי מפלגה הוזז למקום התשיעי.

על פניו, מפלגת ש"ס כפי הנראה לא תקבל תשעה מנדטים, אך למרות זאת אבוטבול צפוי לכהן כחבר כנסת, הן בשל החוק הנורבגי הצפוי להיחקק מיד עם תחילת כינון הממשלה –  שכפי הנראה ש"ס תהיה חלק ממנה – ויביא להתפטרות חבר או שניים מהרשימה. בנוסף ישנה התחייבות פנים סיעתית של חברים מסוימים שהתחייבו להתפטר מהכנסת לאחר חצי קדנציה.

כזכור, זו לא הקדנציה הראשונה בה מכהן חבר כנסת מהעיר. בבחירות 2013 התמודד תושב העיר דב ליפמן ברשימת יש עתיד וכיהן כחבר כנסת במשך שנתיים. ליפמן, המגדיר עצמו כחרדי, גרם ללא מעט מהומות במהלך כהונתו, וזאת בשל התבטאויות שונות שהרגיזו את הציבור החרדי, אליו הוא טען שמשתייך.

האיחול של בלוך

פחות מ-12 שעות טרם פתיחת הקלפיות, ראש העיר עליזה בלוך, היריבה לשעבר ומי שהדיחה אותו מהתפקיד, שלחה איחול לאבוטבול וכתבה: "משה יקר, הנציג שלנו בכנסת! אחרי העבודה הקשה והמאמץ הרב, מחר זהו רגע האמת. יודעת שעשית מעל ומעבר לקראת היום הגדול. מאחלת הצלחה גדולה. עליזה".

ראש העיר היוצא וחבר הכנסת לעתיד הודה לעליזה בלוך על הברכות והתחייב לפעול בתור חבר כנסת בכול הכוח למען העיר במגוון תחומים, כשאף הצהיר כי "אפתח לשכה פרלמנטרית לפניות הציבור". בדבריו הוסיף וכתב: "אמשיך לשתף עמך פעולה למען עירנו היקרה".

השארת תגובה