אלעד: שבת מרוממת עם הראשון לציון

בשבת האחרונה התארח הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף בעיר ונשא מדברותיו במהלך השבת, כשאף מסר מספר שיעורים בהלכה בעניינא דיומא • עם הגעתו של הרב הראשי לעיר, תושבי העיר קיבלו את פניו בשירת 'ימים על ימי מלך תוסיף'

הראשון לציון שבת באלעד
הראשון לציון שבת באלעד

התרגשות רבה אחזה בקרב תושבי העיר עם היוודע דבר בואו של הרב הראשי לישראל ונשיא הרבנות הראשית, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף, ששבת בעיר בשבת האחרונה, פרשת תזריע, לאחר בקשתו של יו"ר סיעת ש"ס צוריאל קריספל.

בשעות אחר הצהריים המאוחרות של יום שישי האחרון, שעה לפני כניסת השבת, קדמו תושבי העיר, אבות ובנים, את הראשון לציון בשערי בכניסה העליונה לעיר, תוך שירת 'ימים על ימי מלך תוסיף', כשאף ליוו את הרב הראשי ברכבו, עד למקום בו התארח במהלך השבת.

קודם כניסת השבת עלה הראשון לציון לביתו של המרא דאתרא, רב העיר הגאון רבי מרדכי מלכא. הרבנים ברכו איש את רעהו וישבו לשוחח בנושאים הלכתיים ומענייני דיומא ולאחר מכן המשיך הראשון לציון לבית הכנסת 'שערי רחמים' לתפילת מנחה וקבלת שבת ולאחר מכן נשא דרשה משך שעה ארוכה עד לתפילת ערבית.

לאחר סעודת ליל שבת, המונים מתושבי העיר גדשו את בית הכנסת 'נר יוסף' ברחוב רבי חייא לעונג שבת מיוחד עם הגר"י יוסף, בשילוב שיעור הלכה שנמשך זמן רב. לאחר תפילת מנחה של שבת בבית הכנסת 'לוויית חן' מסר הראשון לציון שיעור בהלכות פסח והמסתעף.

לאחר סעודה שלישית, נערך המשא המרכזי בבית הכנסת 'זכור לאברהם', בהשתתפות רב בית הכנסת הגאון רבי אברהם בוגנים, המרא דאתרא הגאון רבי מרדכי מלכא ורבני קהילות נוספים. תחילה נשא דברים הגר"מ מלכא ולאחר מכן מסר הראשון לציון דברים מעניינא דיומא.

לאחר השיעור ועם צאת השבת, נערכה במקום תפילת ערבית והבדלה ברוב עם ע״י החזן הרב יגאל קריספל, שהגיע לעיר במיוחד לכבודו של הראשון לציון ועבר לפני התיבה בכל תפילות השבת.

 

 

השארת תגובה