בכיר בכחול לבן: "רצון העם? לא מתחבר"

תא"ל במיל. גיורא ענבר שהיה ממובילי האיחוד בין גנץ ולפיד מתייחס לכישלון בבחירות ומסביר, "הייתה בי אופטימיות אמיתית בהקמת כחול לבן כי הבנתי שהשלטון במדינת ישראל ייגזר לפי קולות המרכז"

כחול לבן
כחול לבן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בחלוף 24 שעות מאז ה"שחר של יום חדש" למחרת ליל הבחירות הדרמטי, ובמפלגת 'כחול לבן' מתחילים לעשות חשבון נפש בניסיון להבין היכן נכשלה המפלגה במהלך הקמפיין.

תא"ל גיורא ענבר מאנשי הצללים שהביאו לאיחוד המפלגות 'יש עתיד 'ו'חוסן לישראל' שהתאחדה למפלגת 'כחול לבן', נשאל הבוקר בראיון לתקשורת, איך המצב רוח? והשיב, "על הפנים. שמעתי את שמות השרים שנבחרו, יכול להיות מצב רוח טוב מזה?"

ענבר סיכם, "כך בחר העם".

כשביקש המראיין לחדד כי בסך הכל מדובר בהכרעה דמוקרטית שהביאה לידי ביטוי את 'רצון העם' השיב ענבר, כי "הרבה אומרים עכשיו שזה רצון העם, אני כנראה לא מתחבר עם רצון העם. מה לעשות. רצון העם הוא שראש הממשלה שלו יהיה עבריין? אני לא מתחבר לזה ואי אפשר לבוא אליי בטענות שהמצב רוח שלי לא משהו. הייתה בי אופטימיות אמיתית בהקמת כחול לבן כי הבנתי שהשלטון במדינת ישראל ייגזר לפי קולות המרכז. אני חושב שזה יקרה אם נהיה סבלנים ולא נתייאש. תבוסתנות וייאוש זה לחלשים. יש לי גם המון מחשבות על עצמי ועל העם הזה שאני משרת אותו כל כך הרבה שנים. אני תוהה איך כל כך הרבה אנשים מוכנים לבחור בראש ממשלה שיש לו בגדול פג תוקף עם עננה משפטית. אני לא יכול לקבל את זה ולא יכול לחיות עם זה בצורה שקטה. אני עדיין חושב שלשלטון החוק יש חשיבות עליונה אצל רוב אזרחי ישראל".

על השאלה כיצד על כחול לבן כעת לנהוג? השיב, כי "ישנם שתי גישות, ללכת לאופוזיציה ולהילחם או לא להצטרף לקואליציה ולהוציא את הקיצוניים".

"הליכוד וכחול לבן זה ממש מפתה וזה נראה נכון. אני קונה את העסקה אם היא כוללת את הליכוד ללא ביבי. נחכה שנה ואולי נעשה את זה ללא ביבי אחרי שהוא יתפנה לעיסוקיו המשפטיים או כדי לרצות את עונשו".

השארת תגובה