מנדלבליט ידחה את השימוע לנתניהו

פרקליטי ראש הממשלה יקבלו לידיהם את חומרי החקירה בתיקים בהם נקשר של ראש הממשלה בחשדות, לקראת שימוע שאמור להיערך – הם יבקשו לדחות את השימוע

מנדלבליט ונתניהו (עמוס בן גרשום לעמ)
מנדלבליט ונתניהו (עמוס בן גרשום לעמ)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הצהיר שיערוך לנתניהו שימוע לא יאוחר מחודש יולי, אך נראה כי ההליך צפוי להתעכב. העברת חומרי החקירה בתיקי נתניהו – ובהם עדויות של 140 עדים ושלושה עדי מדינה, מסרונים, התכתבויות ומסמכים רבים – עוכבה עד לאחר הבחירות לבקשת נתניהו, מחשש שיודלפו וישמשו נגדו.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עשוי לקבל חלקית את בקשת פרקליטי ראש הממשלה בנימין נתניהו, ולדחות את מועד השימוע שלו בכמה שבועות.

חומרי החקירה בשלושת התיקים נגד בנימין נתניהו עומדים לרשותם של פרקליטי ראש הממשלה והחשודים שלצדו, לצורך הכנה לשימוע. אך סנגוריו של נתניהו, שטרם קיבלו תשלום על שירותיהם, מתנים בכך את המשך הטיפול בתיקים ולא התייצבו במשרדי הפרקליטות כדי לקבל את החומרים.

פרקליטיו של ראש הממשלה עתידים להגיש בקשה לדחיית מועד השימוע בימים הקרובים, בשל החומר הרב בפרשיות, מתוך כוונה לדחות אותו בכמה חודשים.

במערכת המשפטית מעריכים כי מנדלבליט יסכים לדחיית השימוע שנועד לחודש יולי בשבועות ספורים ולכל המאוחר עד תחילת חודש ספטמבר.

נתניהו ביקש בימים האחרונים מפרקליטיו לקיים שיחות עם שאר פרקליטי הנאשמים בתיקים שבהם הוא מעורב, במטרה למנוע הדלפה של חומרי החקירה, לאחר סיום מערכת הבחירות.

צוות ההגנה של נתניהו מונה כעת חמישה עורכי דין – נבות תל צור, עמית חדד, טל שפירא, השופט בדימוס עודד מודריק ופיני רובין. הסכום שנתניהו מבקש לגייס אינו כולל את עלויות ההכנה לשימוע, ונועד לדבריו למימון שכר הטרחה של סנגוריו הקודמים, ירון קוסטליץ וקרן שפירא, והתשלום לצוות ההגנה החדש על עבודתו בחודשים האחרונים.

בימים הקרובים אמורים עורכי דינו לקבל את חומרי החקירה.

את השימוע לנתניהו יערוך מנדלבליט עצמו, בעוד שיתר הנאשמים בתיקים – ובהם בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', רעייתו איריס ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס – יופיעו בפני פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) ליאת בן ארי.

תגובה אחת
  1. המשחק מכור מלכתחילה. לא יהיה שימוע ואם יהיה לא יהיה כתב אישום. מנדלבליט שותף פעיל בתהליך המסמוס.

השארת תגובה