בית הדין לעבודה קבע: גישור מיידי במערך הכבאות

בכבאית
בכבאית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בית הדין לעבודה: גישור מיידי במערך הכבאות נשיא בית הדין האזורי לעבודה בנצרת, השופט מירון שוורץ, קבע לפנות בוקר (10.4.19) כי עובדי מערך הכבאות ונציבות כבאות והצלה יחלו בהליך גישור מיידי בפני נשיא בית הדין לעבודה בדימוס, השופט רמי כהן. החלטת השופט תואמת את מסמך ההבנות בין הצדדים מחודש דצמבר האחרון, שלא יושם עקב סירובו של דדי שימחי לנהל מו״מ הוגן ויותר מכך – להסכים על זהות המגשר. הליך הגישור יחזיר את הצדדים לשולחן המו"מ בנוגע להסכמי עבודה במערך הכבאות, ובראשם מו״מ להסכם קיבוצי חדש.

עוד נקבע בהחלטה כי הזימונים לחקירה בנציבות שרות המדינה של שמונה חברי ועד עובדים בטענה להפרות משמעת יוקפאו למשך 21 יום לפחות, עד להודעה חדשה מצד נש"מ בנושא המשך החקירה. ועד ארגון הכבאים, באמצעות עו"ד יעל שילוני, טענו כי זימונים אלה מקורם בתלונות סרק שהגיש דדי שימחי נגד חברי ועד בניסיון לשבור את זכות ההתארגנות בנציבות.

במסגרת ההסכמות, שקיבלו תוקף החלטת בית הדין, ביטל ועד ארגון הכבאים את הצעדים הארגוניים עליהם הודיע שלשום במחאה על צעדי הנציב דדי שימחי נגד הכבאים.

יו"ר ארגון הכבאים אבי אנקורי, אמר בתגובה להחלטה: "עובדי מערך הכבאות זכאים להגנה. בית המשפט שוב הוראה לדדי שמחי לנהוג כמו שראש מערך צריך לעבוד – עם העובדים ולא נגדם!

"אני מקווה שהפעם דדי שימחי יפסיק לבזות את בית הדין וינהל מו״מ הגון עם עובדי המערך על תנאי העבודה שלנו. בתי הדין לעבודה קובעים שוב ושוב כי ארגון הכבאים הוא ארגון יציג ולגיטימי בתוך מערך הכבאות, העושה לרווחתם של הכבאים ולשלומם של האזרחים"

השארת תגובה