בהוראת גדולי ישראל: הבחורים קיצרו את הנופש

בעקבות הבחירות לכנסת, שבו תלמידי ישיבת 'נחלת שלמה' בהקדם מחופשתם כדי להצביע למען המפלגות החרדיות – למרות ההשלכות הכלכליות

אילוסטרציה - פרוייקט ישיבה במוסקובה, צילום לוי נאזרוב (43)
אילוסטרציה - פרוייקט ישיבה במוסקובה, צילום לוי נאזרוב (43)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

תלמידי ישיבת 'נחלת שלמה' בבני ברק, שבו לארץ הקודש בהוראת מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין: הבחורים נחתו בישראל בלילה שבין שני לשלישי אחרי טיול גדול באירופה וזאת בהוראת מרן הגרי"ג, שכן, הטיול היה אמור להסתיים בסוף השבוע, אולם בעקבות הבחירות הם שבו כבר בתחילת השבוע.

בישיבת נחלת שלמה שבבני ברק, מתקיים קרוב ל-20 שנה מבצע חורף, בו הבחורים הוגים בתורה במשך החורף בצורה יוצאת מן הכלל, נבחנים על מסכת שלמה הנלמדת באותו החורף וכתמריץ, הישיבה מטיסה אותם לטיול בחו"ל בסדר גודל משמעותי. השנה המסכת שנלמדה היא מסכת גיטין והיעד היה הרי השלג באירופה.

מבעוד מועד התארגנו הנהלת הישיבה לטיול וכבר לפני חנוכה קנו כרטיסים לבחורים אשר יעמדו באתגר. הטיול היה אמור להתקיים ממוצאי שבת האחרון ועד לסופ"ש הקרוב, אך מערכת הבחירות שנפתחה לפתע, לא התחשבה בבחורי הישיבה אשר היו אמורים להיות בחו"ל באותו זמן וראש הישיבה הגאון רבי אברהם ארלנגר שלא ידע להכריע בסיטואציה המורכבת, עלה למעונו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין ושטח בפניו את הסיפור והוסיף כי בני הישיבה הציעו רעיון כי כל בחור שיטוס, ידאג שבישראל שני מצביעים שלא היה בכוונתם להצביע למפלגות החרדיות, יעשה כן.

עוד הוסיף ראש ישיבת נחלת שלמה, כי העלות של ביטול הכרטיסים וקניית כרטיסים למועד אחר, תהיה כרוכה בעלות שקרובה ל-20,000 ₪. ראש הישיבה שאל את ר' אברהם ארלנגר אם בני הישיבה יהיו מסוגלים להביא עוד שני מצביעים וכשנענה שכן, נתן פסיקה מפתיעה: שהבחורים יהיו בארץ ביום הבחירות וגם ידאגו כל אחד לעוד שני מצביעים. בני הישיבה קיבלו בשמחה את הפסיקה ולמעשה הטיול הוקדם בכמה ימים והסתיים כמה ימים קודם כשבחורי הישיבה קיבלו עליהם להביא עוד שני קולות כל אחד למפלגות החרדיות.

ביום שלישי לפנות בוקר נחתו הבחורים בישראל. ואחרי תפילת שחרית בנץ ביום הבחירות, נחו מספר שעות ואצו לקיים הבטחתם. רבני הישיבה עמדו בקשר עם הבחורים ביום הבחירות בכדי לוודא שכולם יוצאים. "הקב"ה ליווה אותנו לאורך כל הטיול", כך מספר לנו אחד הבחורים. "במהלך הטיול נתקלנו בסופת שלגים גדולה שיכלה 'להשבית' לנו יום ובס"ד הצוות מצא אטרקציה חליפית וזה רק דוגמא אחת. לאורך כל הטיול לא היו שום תקלות – דבר שנדיר בטיולים מהסוג הזה והייתה כל הזמן אווירה טובה. אני הייתי בכמה טיולים עם הישיבה והשנה היה יוצא דופן. אני בטוח שזה בזכות ההיצמדות שלנו להוראות גדולי הדור".

 

השארת תגובה