קבוצת נטו נקנסה בהפתעה

קבוצת נטו תשלם חצי מיליון שקלים בגין הפרעה להתארגנות עובדים – בית הדין לענייני עבודה: נטו הפרה את החוק • ועד הפעולה: זהו יום גדול עבור העובדים

לוגו נטו
לוגו נטו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע קבע כי חברת המזון נטו הפרה את הוראות חוק הסכמים קיבוציים ופגעה בזכות עובדיה להתאגדות. החברה חויבה לשלם פיצוי בגובה 500 אלף שקל ולחדול מכל פעולותיה לסיכול התארגנות העובדים במסגרת ההסתדרות.

התאגדות העובדים בחברה החלה בתחילת 2018, ביה"ד האזורי לעבודה קבע כי תגובת החברה, שכללה מעורבות קצין הביטחון בארגון שניסה לקרוע את טפסי ההתפקדות, היתה בלתי חוקית וקנס את החברה.

בית הדין קבע כי: "בעת קביעת שיעור הפיצוי הראוי הבאנו בחשבון את תגובתה הנחרצת של המשיבה לניסיון ההתארגנות, את האלימות שהופעלה כנגד יו״ר הוועד והגיבוי המוחלט שנתנה החברה להתנהלות זו, את העובדה שהתנהלות המשיבה היתה מכוונת ושיטתית תוך ניסיון להרחיק את חברי הוועד והפעילים מהאפשרות להחתים את העובדים מחד ואת עידוד פעילות העובדים כנגד ההתארגנות מאידך, וכן את השיקול ההרתעתי אשר נועד למנוע הישנות מקרים דוגמת המקרה שלפנינו״.

מוועד הפעולה של התאגדות עובדי נטו נמסר: "זהו יום גדול וניצחון לעובדי נטו האמיצים. במשך קרוב לשנה אנו נאבקים תוך אמונה שלמה בצדקת דרכנו על זכותנו הבסיסית להתאגד. על אף ההתנגדות הברוטלית של הנהלת החברה הצלחנו לצרף להסתדרות מעל לשליש מהעובדים. אנו קוראים להנהלה להתחיל ולציית לדרישות החוק להכיר בהתאגדות ולשבת איתנו למו"מ ללא דיחוי".
תגובת נטו: "החברה לומדת את פסק הדין שהתקבל".

 

השארת תגובה