סיכום: מסע היסטורי של שר התורה

מרן נענה לבקשת ראשי המפלגה ויצא לשורת עצרות המונים היסטוריות שהתקיימו כמעט בכל פינה בארץ • ב"דגל התורה" מסכמים בסיפוק חורף היסטורי בו נערכו עצרות רבבות

הגר"ח קנייבסקי עם האדמו"ר מגור בכנס בירושלים
הגר"ח קנייבסקי עם האדמו"ר מגור בכנס בירושלים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בשבוע שלפני הבחירות, כשנדמה היה שזו הולכת להיות מערכת הבחירות הכי מנומנמת ברזומה של יהדות התורה, אחרי מערכת בחירות מוניציפאלית סוערת שבו דגל התורה רשמה הישגים מרשימים בערים השונות, שלפו בדגל את נשק יום הדין של התנועה.

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני עלה למעונו של מנהיג המפלגה מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי ועדכן אותו על האדישות הציבורית שקיימת כלפי הסכנה מתוצאות הבחירות, מרן שמע והגיב באנחת כאב "רחמנא ליצלן". גפני באותה הזדמנות ביקש ממרן הגר"ח לחרוג מגדרו ולצאת למסע היסטורי לעורר את העם שבשדות ואת רבבות מצביעי המפלגה לפעול להצלחת המערכה, מרן הביע את הסכמתו וכך יצא המסע ההיסטורי לדרכו.

דגל התורה הקימה וועדה מכינה בנוסף לצוות מטה עצרות וכינוסים, שעמלו יחדיו על הכנת המסע בכל רחבי הארץ בתוך זמן קצר של פחות משבוע ימים לבחירות. בתחילה עלה רעיון לקיים מסע רצוף של כינוסים מקומיים, אולם לאחר בחינת האפשרויות מול גורמי המשטרה ויועצי הבטיחות בכל מקום, הוחלט על קיומן של 4 עצרות מרכזיות, בצפון ובדרום, במרכז ובירושלים.

העצרת הראשונה לכלל תושבי הצפון התקיימה במרכז העיר טבריה. בחירתה של העיר טבריה לא היתה במקרה. טבריה עלתה לכותרות במהלך החורף האחרון, כאשר תושביה החרדים של העיר יחד עם נציגי הציבור מתמודדים עם ראש העיר הנבחר רון קובי ונמצאים עמו במסלול התנגשות קבוע. זו הסיבה שטבריה נבחרה לשמש כעיר שתפתח את מסע "לאורו" ברחבי הארץ, ובה התקיימה עצרת הרבבות המרכזית לכלל תושבי הצפון, בסיועו של איש 'דגל' הרב משה רבר.

בעצרת הצפונית נרשמה היסטוריה מרגשת, כאשר המקובל הצדיק רבי דב הכהן קוק, אחיינו של מרן שר התורה, חתנו של הגאון הגדול רבי יצחק זילברשטיין, ישב על הבמה והכריז בשם חמיו כי חובה לשמוע בקולו של מרן שר התורה ולעשות כלל שמצווה ולכן על הציבור להצביע ג'. בעצרת נשאו דברים הרב אחיקם שבח מטבריה והרב ביטון מחדרה. וכן הגאון הגדול רבי ברוך מרדכי אזרחי שזעק בקולו הנרגש "הביטו סביבכם ימינה ושמאלה, ראו מי יושב כאן לפניכם, רבן של כל בני הגולה, רבן של ישראל מרן שר התורה והיראה בכבודו ובעצמו הטריח את עצמו עד לכאן, האם יש לנו מושג בכלל?! כל התורה כולה כאן, בבלי, ירושלמי, ספרא, ספרי, מכילתא, תוספתא, כל התורה כולה! והוא מבקש מאיתנו להצביע ג', איך לא נשמע לו?!". לאחר מכן נשא דברים נרגשים הגאון הגדול רבי יצחק זילברשטיין שאמר “באנו בראשות מרן שר התורה לעיר טבריה להפגין ולומר ‘שבת’ עם האבנים של העיר – ביום ראש השנה נצעק שבת ויש לנו אפשרות להטות את הכף לטובת השבת".

למחרת התקיימה עצרת מרכזית לכלל תושבי הדרום, בבירת הנגב- באר שבע, ברחבת הענק של היכל התרבות בעיר ועל פני הרחובות הסמוכים. אל העצרת ההיסטורית שכמוה לא נראתה בבאר שבע הגיעו רבבות מערי הדרום הסמוכים והשתתפו בה רבני הקהילות בערי הנגב וראשי הישיבות הגדולות בדרום. מטות "דגל התורה" נערכו מבעוד מועד להסעת ההמונים מכל ערי הדרום: נתיבות, תפרח, אופקים, דימונה, קרית גת, קרית מלאכי וירוחם, וכן מבית חלקיה, יסודות, יד בנימין והסביבה. על כלל ההיערכויות וקיום העצרת ההיסטורית מטעם הוועדה המכינה הופקד איש דגל התורה הרב אברהם קורנפלד.

בתחילת השבוע נערכה עצרת רבבות אדירה במרכז העיר בני ברק, בצומת הרחובות רבי עקיבא – השומר. בעצרת בבני ברק השתתפו רבבות מתושבי העיר והסביבה, ועל הבמה ישבו מרן הגר"ח קניבסקי יחד עם כל חברי מועצת גדולי התורה של דגל התורה וזקני ראשי הישיבות.

ביום שני הגיע מסע "לאורו" לשיאו, כאשר עיר הקודש ירושלים עמדה מלכת. עצרת אחדות היסטורית משותפת ל"דגל התורה" ו"אגודת ישראל" התקיימה לראשונה מזה עשרות שנים בטבורה של ירושלים על פני רחוב שפע חיים. על בימת הכבוד ישבו מרנן ורבנן חברי מועצגה"ת של דגל ואגודה כשבראשם מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי וכ"ק מרן האדמו"ר מגור. רבבות המתאספים הביטו בהתרגשות למראה שני המנהיגים עולים אל בימת הכבוד ולוחצים ידים זה לזה, תמונה שעשתה לה כנפיים ברחוב החרדי ופורסמה תוך שעות כאש בשדה קוצים בכל פינה וגרמה להתרגשות רבה.

בכיר ב"דגל התורה" מסכם לקו עיתונות את מערכת הבחירות ואת החורף האחרון "עברנו חורף היסטורי שהחל בבחירות המוניציפאליות ובהצלחה האדירה בערים בהן התמודדנו", הוא אומר לקו עיתונות, "צריכים להבין את הסיטואציה, לאחר פטירת מרן ראש הישיבה הגראי"ל זצוק"ל בחורף שעבר חרב עלינו עולמינו, התחושה היתה שהעתיד של דגל התורה לוט בערפל ומי יודע איך נתמודד" אומר לנו הבכיר בתנועה.

"כשעלינו אל מעונו של מרן שר התורה בתחילת מערכת הבחירות המוניציפאלית קיבלנו תשובות חותכות וחד משמעיות על כל עיר ועיר ידענו כי עתיד התנועה יציב ואיתן מתמיד. ואכן, יצאנו למערכת הבחירות בתחילת החורף עם התמודדויות לא פשוטות וסיכונים כבדים אבל זו היתה ההוראה וכך עשינו, וכשמועד הבחירות התקרב ראו כולם איך מרן שר התורה נוטל על עצמו את העול במובן הכי פשוט של המילה ומטריח את עצמו מעיר לעיר, כמעט בכל פינה בארץ והתוצאות וההישגים דיברו בעד עצמן". בהתייחסו להצלחה של יהדות התורה בבחירות הנוכחיות אומר לנו הבכיר בדגל "גם עכשיו בשבוע האחרון ראו כולם כיצד מרן מטריח את עצמו לעצרות בכל רחבי הארץ ומעורר את העם לפעול למען יהדות התורה, התפרסמו גם צילומי וידאו רבים בהם נראה מרן משיב תשובות חותכות וברורות לשאלות שעלו על שולחנו", "אין ספק", מסיים הבכיר בדגל התורה, "כי ההצלחה הכבירה וההיסטורית רשומה על שמו של מרן שנטה עמנו חסד וחקק אותנו על לוח ליבו לאורך המערכה כולה".

השארת תגובה