מתנדבים בלב של"מ: מרבבות למאות אלפים

שלמ משמאל- יואב יגול, שלום קליין, זבולון אורלב, אליקים רובינשטיין, אפריים לפיד, אבי וורצמן,שלמה בורקש, רז פרוייליך
שלמ משמאל- יואב יגול, שלום קליין, זבולון אורלב, אליקים רובינשטיין, אפריים לפיד, אבי וורצמן,שלמה בורקש, רז פרוייליך
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

היום נפגש יו"ר החברה למתנ"סים הארצית, אבי וורצמן והמנכ"ל רז פרויליך עם יו"ר הרשות לשירות לאומי-אזרחי ראובן פינסקי. בפגישה סוכם שייבחנו דרכים לקידום החזון של "כל פנסיונר – מתנדב" ורתימת כלל היוצאים לגמלאות בישראל להתנדבות בשל"מ של החברה למתנ"סים הארצית כחלק ממערך השירות הלאומי-אזרחי, שהוא מוסד ממלכתי האמון על התחום; מעצם כך יזכו מתנדבי של"מ בהכרה מוסדית וכן בהטבות מהמדינה כהוקרה על פעילותם לטובת החברה הישראלית על כל גווניה. הפגישה היא המשך לפגישה שהתקיימה מוקדם יותר השבוע

בלשכתו של נשיא תנועת של"מ השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, והשתתפו בה וורצמן, חברת דירקטוריון החברה למתנ"סים סיגל פרץ, מנכ"ל החברה רז פרויליך, חברי נשיאות של"מ זבולון אורלב ואפרים לפיד, יו"ר תנועת של"מ ד"ר שלום קליין, חבר נאמני של"מ שלמה בורקש, ומנהלת תנועת של"מ ארנית דקל.

בפגישה דנו בדרכי הפעולה למיצוב מעמדה של תנועת שרות לאומי למבוגר לא רק כתנועת ההתנדבות הגדולה בישראל, אלא כתנועת המתנדבים הלאומית. אחת הדרכים שהועלתה היא לקדם מול משרדי הממשלה וארגונים רלוונטיים הפניית כל אדם שפורש ממעגל התעסוקה לשל"מ. בדרך זו תגדל התנועה מ – 17,000 מתנדבים לכ – 200,000, ומתרומה למשק בשווי של כ –50 מליון שקלים בשנה תגדל התרומה למשק הישראלי לכ-600 מיליון שקלים.

לדברי אבי וורצמן, יו"ר החברה למתנ"סים: "ייעודה של תנועת של"מ הוא להפוך את ערך ההתנדבות לנורמה חברתית בקרב ציבור הגמלאים בישראל, הפיכתה של של"מ לתנועה לאומית תביא למימוש הפוטנציאל של ההון האנושי בחברה הישראלית לרווחת האזרחים והמתנדבים ולהפיכת ההתנדבות לאורח חיים".

השארת תגובה